Jeep Wrangler: Úprava Willys od Geiger Cars je poctou legende

Upravené Wranglery nie sú ničím výnimočné, ortodoxní fanúšikovia nedajú dopustiť na jeho terénne schopnosti, ktoré sú tuningom často ešte vylepšené. Pri najnovšom projekte sa tuningová garáž Geiger Cars z Nemecka vydala jemnejšou cestou, na ktorej si uctila pamiatku ikonického vojenského auta, ktoré vyhralo druhú svetovú vojnu – Willys MB.

Jeep Wrangler JK označený výrobcom ako „Geiger Willys Limited Edition“ vychádza z krátkej verzie ešte stále aktuálneho Wrangleru, ktorý začiatkom budúceho roka nahradí úplne nová generácia. V rámci modifikácie dostalo auto nový matný lak v odtieni olivovej zelenej, rovnako ako mal vojenský Willys v 40-tych rokoch minulého storočia. Ten istý odtieň má aj soft-top strecha a poťahy sedadiel v interiéri, ktorý inak zostal oproti štandardu nezmenený.

Lak je pre dokonalý výsledný efekt doplnený dobovými funkčnými popismi a spojeneckými hviezdami. Pekným detailom sú oceľové disky tiež v olivovej farbe, na ktorých sú pneumatiky s rozmerom 265/70 R17. Zmeny na exteriéri zahŕňajú aj zosilnené nárazníky vpredu a vzadu, zo šlamastiky pomôže dostať sa navijak v prednej časti.

Pohon zostal rovnaký ako ho má Wrangler z fabriky, v tomto prípade ide o 3,6-litrový benzínový V6 Pentastar s výkonom 211 kW a krútiacim momentom 347 Nm. Na výber je manuálna alebo automatická prevodovka. Za krásne finálne dielo si úpravca z Mníchova pýta 68 900 €, treba sa však poponáhľať. Wrangler vzdávajúci hold legende všetkých off-roadov totiž vyjde z dielne iba v mini-sérii limitovanej na 10 kusov.


GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ