Jaguar: Značkový pohár pre I-Pace

Na štart sa postaví až do 20 I-Paceov v úprave od SVO. Štart seriálu je naplánovaný od sezóny 2018/2019, pričom sériový model by už mal byť v predaji. Technické podrobnosti o autách Jaguar zatiaľ nezverejnil. Formula E sa jazdí na mestských okruhoch v Paríži, v Berlíne, v New Yorku či v Monaku. Seriál má ambíciu stať sa liahňou talentov pre šampionát formuly E. Nádejní jazdci to však budú mať ťažké, pretože súčasné pole je mixom expilotov F1, profesionálov z WEC a talentov z F2.

Pre Jaguar Land Rover je to ďalší krok v popularizácii elektromobilty. Tým prvým bola účasť vo formule E, kde ho čoskoro budú nasledovať aj Audi, BMW, Mercedes či Porsche. Koncern JLR tiež oznámil, že od roku 2020 chce ponúkať len elektrifikované automobily, čiže buď čisté elektromobily alebo hybridy.

Po samotnej formule E a ElectricGT je to tretí pretekový seriál pre elektrické automobily. Pre ElectricGT sa testujú modifikované Tesly Model S. Ten by mal v roku 2018 navštíviť 9 okruhov prevažne v Európe. Na štart by sa malo postaviť 20 jazdcov, na stránke sú uvedené aj mená Tom Coronel, Alex Premat, Tom Onslow-Cole či Jeroen Bleekemolen.


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ