Jaguar Land Rover: Najkrajší servis klasických áut

Classic Works v Coventry je s plochou 14 000 metrov štvorcových najväčším zariadením svojho druhu. Pod jednou strechou sa všetko točí okolo klasických legiend značiek Jaguar a Land Rover, ktorých je dnes po svete zhruba 1,5 milióna.

Zariadenie ponúka od vozidiel na predaj zákazníkom, cez servis klientských automobilov, ako aj údržbu vlastnej zbierky spoločnosti pozostávajúcej z viac ako 500 kusov zakonzervovaných automobilov, až po kompletné renovácie. Otvorenie sídla je ďalším krokom v strategickom postupe značky Jaguar Land Rover Classic, ktorá bola spustená v marci 2016.

V priestoroch zariadenia je 54 pracovísk na servis a reštaurovanie všetkých automobilov Jaguar a Land Rover, ktorých výroba sa skončila pred viac ako desať rokmi, teda XK120 až XK8 a Series Land Rover po Discovery a Freelander z 90-tych rokov. V súčasnosti pracuje v Classic Works viac ako 80 špecialistov, mnohí z nich s niekoľko desaťročnými skúsenosťami.

Na začiatku procesu v Classic Works prejde auto podrobnou 121-bodovou vizuálnou inšpekciou, ktorá určí potrebné práce, zaznačené po ich vykonaní do servisnej knižky. Pri práci majú experti k dispozícii moderné technológie ako 3D sken a pokročilé výrobné zariadenia, vďaka ktorým vedia vyrobiť akýkoľvek komponent.V katalógu náhradných dielcov Jaguar Land Rover Classic Parts je aktuálne viac ako 300 tisíc položiek. Špeciálne pracovisko je venované servisu superšportu XJ220, kde sú tí najlepší technici, z ktorých niektorí pracujú na projekte od jeho začiatku pred 25 rokmi.

Od septembra budú v zariadení organizované aj prehliadky, kde si budú môcť návštevníci prehliadnuť prácu majstrov renovácie na vlastné oči. Dovtedy ponúka možnosť nahliadnuť do priestorov Jaguar Land Rover Classic Works aspoň video.

 


GALÉRIA - 36 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ