Jaguar F-Pace 25d: Catwoman

Dekódovanie označení jednotlivých motorov už spadá pod kryptológiu, teda aspoň pri prémiových značkách. Z toho 25d je v podstate jasné len to, že ide o naftový motor. Konkrétne naftový štvorvalec, ktorý je preplňovaný dvoma turbodúchadlami na výkon 176 kW a krútiaci moment 500 Nm. Jeho miesto je medzi štvorvalcom 20d, ktorý ma nenadchol, a silným šesťvalcom 30d, ktorý si do sýtosti užil Miloš.

A toto zaradenie neplatí len na papieri. Verzia 25d sa prezentuje podstatne lepšou dynamikou než jej súrodenec s jedným turbodúchadlom. Dvojité preplňovanie pomáha predovšetkým pružnosti, agregát reaguje naozaj živo a ochotne. V nižších otáčkach sa jeho nástup prekrýva s preklzom hydrodynamického meniča osemstupňovej automatickej prevodovky, takže aj odpich z miesta je celkom presvedčivý.

Prenesené na cestu

Silu prenáša Jaguar na všetky štyri kolesá a tak je porcia kilowattov a newtonmetrov dobre využiteľná v akýchkoľvek podmienkach. Relatívna spokojnosť je aj so spotrebou, ktorá sa dá udržať okolo 7 l/100 km. Celkom výrazne je však závislá od toho, ako dáva vodič motoru zabrať.

A na tomto Jaguare je celkom príjemné, že mu môžete dať zabrať aj mimo pevných ciest. S citom, samozrejme, nie je to špeciál na rely Dakar, ale len také väčšie prémiové SUV, ktoré sa celkom rado nechá vyzvŕtať.

Popri tom odvezie štvoricu dospelých (stredné miesto vzadu je za trest) aj s nejakou tou batožinou, vodiča mierne rozladí dovnútra vyosenou polohou volantu a najmä s kompletne čiernym exteriérom dá svojmu majiteľovi (alebo ešte lepšie majiteľke) rafinovaný imidž. Akurát by táto temnota mohla pokračovať aj v kokpite, ale to už je vecou vašej konfigurácie.


GALÉRIA - 31 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ