Jaguar E-Type: Náš zákazník, náš pán

Keď nemáš hlboko do vrecka, môžeš si trebárs nechať zmodernizovať Jaguar E-Type Series 3, čiže s motorom V12 (iný ani pre túto sériu nebol). Ako nemenovaný zákazník, ktorý si na mieru nechal upraviť jeden kúsok z roku 1974.

Spolu 3000 hodín práce bolo potrebných na modernizáciu modelu a splnenie predstáv zákazníka so zachovaním ikonickej podoby. Motor V12 s pôvodným objemom 5,3 litra a štyrmi karburátormi Stroberg bol úplne prepracovaný. Po novom má objem 6,1 litra, dvanásť klapiek Jenvy a poriadne ladené výfukové zvody. Výsledný výkon po úpravách dosiahol 209 kW. Vyššiemu výkonu bola prispôsobená brzdová sústava (AP Racing) aj pozmenená päťstupňová manuálna prevodovka. Pôvodný posilňovač riadenia nahradil športový s progresívnym účinkom. Jemnými retušami prešla aj karoséria – hlavne kvôli nutnosti prívodu vzduchu do motora a nutným výstuhám na dosiahnutie vyššej torznej tuhosti. Chuťovkou sú 16“ vypletané disky kolies.

Modernizácia sa dotkla i interiéru, avšak v retro ruchu. Upravené (vyhrevané) sedadlá z modelu XJS majú nižšie ukotvenie. Interiér je vytlmený Dynamatom. Dokonalý charakter auta zvýrazňuje decentné LED podsvietenie nôh, prahov aj batožinového priestoru. Nechýba štartovacie tlačilo a klimatizácia. Z moderných prvkov zase audio zvládajúce priestorový zvuk.

Páči sa mi, že všetky úpravy sú decentné a pôvodný charakter nielen zostal zachovaný, ale hlavne výrazne pozdvihnutý. Asi by som sa nechal veľmi rýchlo ukecať na jazdu 😊.


  • e-type,jaguar,

GALÉRIA - 20 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ