IAA 2017: Malý prehľad veľkých premiér č. 2

Prvá „várka“ bola vcelku rôznorodá. Od luxusných modelov, cez elektrické až po pôsobivé štúdie. Aj druhá nebude o premiéry ukrátená.

Kia

Malé a modelovo základné Picanto sa, obrazne povedané, poriadne vzpriami. Variant X-Line má oproti bežnému o 15 mm vyššiu svetlú výšku (na 156 mm), takže by sa dalo povedať, že pôjde o ozajstného mestského „predátora“. Ponuku motorov doplní preplňovaný litrový trojvalec s výkonom 74 kW.

Aj na druhom konci modelovej ponuky automobilky sa udeje zmena - Sorento omladne. Okrem optických retuší sa môžeme tešiť na špičkový  GT Line, osemstupňovú automatickú prevodovku, nový LCD displej, aparatúru Harman/Kardon a iné.

Opel

Na novinky bohatý stánok ukáže Opel. Ponuka sa volá Grandland X, Insignia GSi, Insignia Country Tourer a Opel Vivaro Tourer. Spojenie s PSA prináša ovocie tak, aby boli uspokojené rúzne chute rôznych klientov. Aj tých, ktorí preferujú naftové motory. Nový dvojliter preplňovaný dvoma turbodúchadlami ponúka až 154 kW a 480 Nm. 

Renault

Znie to takto - koncept vozidla, ktorý reprezentuje víziu autonómnej, elektrickej a konektívnej mobility v budúcnosti. Silné slová, pričom „produkt“ sa volá Symbioz, čo je výstižné a silné pomenovanie.

SEAT

Dve je dosť, keď ide o silné novinky. Prvou je dlho očakávaná Arona, druhou prekvapenie pre „hot“ jazdcov – Leon Cupra R, aj ke´d len v limitovanej edícii 799 kusov. S manuálnou prevodovkou má dokonca 228 kW, s DSG pôvodných 221 kW. Samozrejmosťou sú optické karbónové vylepšenia, rôzne „dekorácie“ vrátane „mocnejších“ blatníkov.

Subaru

Subaru nie je len o Impreze. Zároveň s ňou sa predstaví prvý Forester, vybavený asistenčnou technológiou EyeSight, a modernizovaný Levorg, ktorý tiež prichádza s novými bezpečnostnými systémami. Premiéru s novou vizážou absolvuje aj športový sedan WRX STI. Súčasťou frankfurtskej expozície bude aj nová generácia Subaru XV, ktorá už zažila svoju premiéru na jar v Ženeve.

Toyota

Narastajúci úspech a význam hybridných technológií bude reprezentovať koncepčný model Toyota C-HR Hy-Power, štúdia z dielne európskeho centra dizajnu (ED2) automobilky Toyota. Zámerom tohoto konceptu je ešte viac zdôrazniť emotívny a dynamický vzhľad modelu Toyota C-HR a súčasne poukázať na ďalšie rozširovanie ponuky vozidiel Toyota vybavených hybridným pohonom. Žeby konečne niečo výkonnejšie? C-HR si to, vzhľadom na potenciál podvozka a agresívny dizajn, veru zaslúži.


GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ