Hyundai Tucson: Americká premiéra

Má síce americké meno, avšak jeho popularita je najviac citeľná v Európe - od uvedenia na trh v roku 2015 je najpredávanejším modelom značky na starom kontinente. Facelift sa preto sústredil nielen na dizajn, ale aj na modernizáciu pohonných jednotiek a asistenčných systémov.

Tucson je navrhnutý a montovaný v Európe. V základe sa toho veľa nezmenilo, len sa niektoré veci zvýraznili. Ako napríklad predné a zadné LED svetlomety, pozmenené sú oba nárazníky. Dodávať sa bude s dvoma naftovými a dvoma benzínovými motormi. Naftový dvojliter produkuje slušných 137 kW, kombinuje sa s pohonom všetkých kolies a šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou. Menšia jednašestka sa bude dodávať v dvoch variantoch – 85 a 98 kW, oba sú k dispozícii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies, silnejší so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovku (7DCT) a pohonom všetkých kolies.

            Benzínová jednašestka sa tiež ponúka s dvoma výkonmi – 97 kW atmosférických alebo 130 kW preplňovaných. Silnejší má sa dá skombinovať s pohonom predných alebo všetkých kolies, ako aj s manuálnou aj robotizovanou prevodovkou. Od polovice tohto roka bude k dispozícii aj ako mildhybrid s elektrickým napätím 48 V.

            Komfortnú jazdu môže vylepšovať prvotriedne ozvučenie od spoločnosti Krell, nechýba QI nabíjačka, podpora systémov Apple CarPlay, Android Auto... Z bezpečnostných prvkov zase Forward Collision-Avoidance Assist (FCA), Lane Keeping Assist (LKA), Driver Attention Warning (DAW) a Intelligent Speed Limit Warning (ISLW), kamery so snímaním v 360°,  bi-LED svetlomety, Advanced Smart Cruise Control (ASCC) a podobne.


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ