Hyundai: Nový hybrid aj so solárnym pohonom

Takže takto - Sonata Hybrid sa môže pochváliť výraznejším dizajnom s vylepšenými dynamickými prvkami. Hybridný model má osadenú kaskádovú masku chladiča, zadný spojler a diskami kolies jemne pomáhajúcimi zlepšiť aerodynamiku.

Solárny strešný systém od Hyundai Motor debutuje práve v modeli Sonata Hybrid. Systém nabíja batériu, aby sa zvýšila vzdialenosť dojazdu a zároveň sa zabránilo zbytočnému vybitiu batérie. Očakáva sa, že solárny strešný systém so 6 hodinami denného nabíjania zvýši dojazd vozidla až o 1 300 km ročne.

Hyundai tiež použil ako prvý na svete technológiu ASC na zlepšenie dynamického zážitku z jazdy a úspory paliva vozidla. ASC aplikuje nový riadiaci logický softvér na hybridnú riadiacu jednotku (HCU), ktorá potom riadi elektromotor tak, aby sa vyrovnali otáčky motora a prevodovky. Tým sa čas radenia prevodovky znižuje o 30%. Vďaka synchronizácii ASC nielen zlepšuje výkonnosť zrýchlenia hybridného vozidla a úsporu paliva, ale aj životnosť prevodovky minimalizovaním trenia pri radení.

Sonatu poháňa motor Smartstream G2,0 GDi HEV spriahnutý so 6-stupňovou hybridnou prevodovkou. Výkon motora je 111,79 kW, elektromotor poskytuje 38 kW (51 k). Kombinovaný výkon systému je 143,42kW a Sonata Hybrid sa môže pochváliť aj kombinovanou spotrebou paliva nižšou ako 5 l/100 km.

Bez mobilu (možno) nenaštartuješ

Nová Sonata zvláda „Digital Key“, stačí si nainštalovať len špeciálnu aplikáciu. Digitálny kľúč využíva technológiu Near Field Communication (NFC). Bezdrôtová dátová komunikácia NFC prebieha iba vtedy, keď je mobil a čítačka umiestnené niekoľko centimetrov od seba.

Digitálny kľúč môže prostredníctvom smartfónu na diaľku ovládať aj vybrané systémy vozidla. Pomocou komunikácie Bluetooth Low Energy (BLE) môžu používatelia uzamknúť a odomknúť vozidlo, aktivovať alarm či naštartovať motor.

Úroveň prístupu k rôznym funkciám vozidla môže byť prispôsobená každému užívateľovi na určitú dobu. Majiteľ vozidla môže pri prenájme vozidla prednastaviť dobu používania vozidla alebo obmedziť používanie len na určité funkcie.

Slniečko, mobil a ideš 😉.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ