Hyundai i20: ...a modernizácia je tu

Ľudia sú rôzni, majú aj rôzne chute a predstavy. Dokonca sa aj ich chute menia. Pokrok sa jednoznačne zastaviť nedá. Automobilky to chápu, preto majú vždy pripravený nejaký ten facelift. Hyundai ho aktuálne pripravil pre všetky varianty modelu i20.

               Dizajn automobilka osviežila viacerými spôsobmi. Vpredu má kaskádovitú masku chladiča aj nový nárazník. Vzadu majú päťdverový i20 aj i20 Active modifikovaný nárazník a skupinové svetlá. Prepracované dvere batožinového priestoru majú integrovanú evidenčnú tabuľku. Vynovené sú 15 a 16“ disky z ľahkej zliatiny. Normálny variant môže byť na želanie vybavený panoramatickým strešným oknom. Okrem toho môžu mať obidve verzie strechu nalakovanú v kontrastnej čiernej farbe Phantom Black. Na výber je 10 farieb karosérie.

               Interiér môže byť zase vylepšený packom Blue - úzke obklady modrej farby, prebiehajúce po celej šírke prístrojového panelu a okolo vnútorných kľučiek dverí. Ako alternatíva je naďalej k dispozícii vyhotovenie Black alebo Greyish Blue.

               Na výber sú až štyri rozličné multimediálne systémy. Okrem základného audiosystému, vybaveného displejom s uhlopriečkou 9,7 cm (3,8 palca), je k dispozícii aj systém s monochromatickým displejom s uhlopriečkou 12,7 cm (5 palcov). Nový audiosystém Display Audio je vybavený farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov). Prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto si vodič môže pripojiť smartfón. Takýmto spôsobom môže využívať aj navigáciu v mobile. Vrcholný systém, takisto s displejom 17,8 cm, obsahuje navyše integrovanú navigáciu a online služby Live Services.

               Pre vynovený Hyundai i20 sú k dispozícii tri benzínové motory. Základ predstavuje prepĺňaný trojvalec 1,0 T-GDI, ktorý je na výber v dvoch výkonových modifikáciách pre všetky typy karosérie. Základná verzia má výkon 74 kW a štandardne sa montuje s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, výkonnejšia verzia s 88 kW má 6-stupňovú prevodovku. Na želanie sa pri obidvoch verziách montuje 7-stupňová dvojspojková prevodovka 7DCT. Pri päťdverovej verzii karosérie je ďalej k dispozícii aj štvorvalec s objemom 1,2 litra s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou v dvoch výkonových verziách - 55 alebo 62 kW. Pre i20 Active je ako ďalší motor dostupný štvorvalec 1,4 litra s výkonom 74 kW kombinovaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

               Aby vyhovel najvyšším európskym bezpečnostným štandardom, nový Hyundai i20 môže byť vybavený najmodernejšími systémami aktívnej bezpečnosti a asistenčnými systémami Hyundai SmartSense. Patria k nim Lane Departure Warning System (LDWS), Lane Keeping Assist (LKA), Forward Collision Avoidance Assist (FCA), Driver Attention Warning (DAW) a High Beam Assist (HBA).

               Na Slovensku sa modernizovaný Hyundai i20 v päťdverovej verzii a verzii Active začne predávať v letných mesiacoch tohto roku.


  • hyundai,i20,

GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ