Hyundai: Autonómne spojenie

Hyundai vie ako na to. Napreduje naozaj míľovými krokmi. Buď „nakúpi“ správnych ľudí alebo sa spojí so strategickým partnerom. Aj spojenie so spoločnosťou Aurora je presne také. Aj napriek niektorým prieskumom, vyzerá to tak, že sa autonómnym vozidlám nevyhneme. Práve v tomto smere má Aurora veľké skúsenosti. Práve jej technológie budú implantované do modelov Hyundai.

Na začiatok sa partnerstvo zameria na pokračujúci vývoj hardvéru a softvéru pre automatizovanú a autonómnu jazdu a dátové služby back-end požadované pre automatiku úrovne 4. Autonómne vozidlá úrovne 4 definované normou SAE môžu pracovať bez ľudského vstupu alebo dohľadu za špecifických podmienok.

Partnerstvo spoločnosti Hyundai Motor so spoločnosťou Aurora je súčasťou neustálej snahy spoločnosti o realizáciu plne autonómnej jazdy. Spoločnosť Hyundai začala testovať autonómne vozidlá na verejných cestách v USA v roku 2015, keď získala licenciu od štátu Nevada.

Najnovšie vozidlo s palivovými článkami novej generácie bude onedlho predstavené na výstave CES v LA. Zároveň bude prvým modelom, ktorý sa bude používať v testovacích procesoch. Palivový článok predstavuje ideálnu platformu na implementáciu autonómnych technológií, ktoré si vyžadujú množstvo energie na podporu veľkého počtu dátovej komunikácie, ako aj prevádzky rôzneho hardvéru. Vodíkové vozidlo s palivovými článkami je práve schopné poskytovať stabilné elektrické napájanie.


GALÉRIA - 10 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ