Honda Urban EV: Aj Japonci vedia moderné retro

Prezident Hondy Takahiro Hachigo navyše povedal, že produkčná verzia tohto auta sa dostane do Európy v roku 2019. Verím teda, že na dizajne sa zmenia len tie do protismeru otvárané dvere a zrejme priveľké kolesá. A tiež displej v prednej i zadnej maske, na ktorom sa môžu zobrazovať rôzne odkazy (Už vidím, ako si tam každý programuje vulgarizmy...). Určite však prežije logo s modrým podsvietením, ktoré dostanú všetky elektrické Hondy.

Interiér sa vyznačuje výborným výhľadom vďaka tenučkým A-stĺpikom. Karoséria je o 100 mm menšia ako má Jazz, ponúkne priestor pre štyroch pasažierov. Príjemné pocity navodzuje drevený obklad palubnej dosky a zadnej strany operadiel. Predné aj zadné sedadlá sú spojené do lavice, vzadu sú pásy umiestnené v strede, aby nezavadzali pri vystupovaní.

Samozrejmosťou je obrovský displej a minimum tlačidiel, prístrojový panel je schovaný v páse pod oknom a plynule prechádza do displejov spätných kamier na pozícii vonkajších zrkadiel.

Auto je postavené na novej platforme pre elektromobily. Podrobnosti o akumulátore ani o motoroch Honda nezverejnila. Predstavila však funkciu Automated Network Assistant, ktorá sleduje rozhodnutia vodiča a jeho emócie pri nich a podľa toho sa snaží podporiť ho v rozhodovaní pri opakovaní jednotlivých situácii.

Spolu s autom debutoval aj Honda Power Manager, ktorý vyzerá ako nástenná nabíjačka. Nefunguje však len na ťahanie energie zo siete, ale aj opačným smerom, takže zapojené auto môže slúžiť ako úložisko energie pre dom. Môže tiež energiu získanú napríklad zo solárnych panelov predávať späť do siete. Pilotný projekt spustí Honda vo Francúzsku už čoskoro.


GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ