Honda Gold Wing: 35. výročné stretnutie GWEF

Okrem toho, že je medzi motocyklami mastodont so spiatočkou, je však aj motocyklom, ktorý si medzi fanúšikmi a nadšencami vybudoval veľmi silné renomé. Dokonca až také, že tento rok sa na  päťdňových oslavách 35. výročia prvého stretnutia Európskej federácie majiteľov motocyklov Honda Gold Wing (GWEF) zišlo v slovinskom Velenje 1 800 nadšencov a 1 000 motocyklov z 35 krajín.

Organizácia GWEF bola založená v roku 1983 a za cieľ si kladie „Zdieľať informácie a podporovať medzinárodný kontakt, priateľstvo a aktivity medzi klubmi Gold Wing a jazdcami“. Národné stretnutia sú známe pod názvom „Treffen“ (po nemecky „stretnutie“) a každoročne sa konajú až v dvadsiatich krajinách.

Spoločný zraz všetkých členských krajín GWEF sa od roku 2003 koná každých päť rokov. Tohtoročný zraz prilákal jazdcov vo veku od 19 do 81 rokov z 26 členských krajín GWEF a ďalších 9 krajín vrátane Kuvajtu, Izraela a Austrálie.

Medzi najdôležitejšie udalosti na stretnutí patrila Prehliadka národov – s 30-minútovým sprievodom modelov Wing a slávnostné odovzdávanie cien, na ktorom Bulharsko získalo „Cenu za účasť“ (viac ako 90 % účasť miestnych členov) a Fínsko zase ocenenie za vzdialenosť, ktorú precestovali členovia – každý z 50 motocyklov Gold Wing prešiel celkovo 2 500 km.


  • gold wing,honda,

GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ