Honda: Ďalekozraké trio

Je to ako pomyselný pohľad do budúcnosti – takmer ako leštenie vešteckej gule. Tu však niekto pekne naleštil karosérie modelov, ktoré môžu u mnohých vyvolať viac ako len čitateľský záujem.

Civic Type R

Konečne prichádza v správny čas. Žiadne o rok ale na konci výrobného cyklu. Ale pekne v úvode a s dokonalými technickými prednosťami. Ženevský autosalón predstaví vo svetovej premiére sériovú podobu, pričom z výrobných pásov začne zbiehať v lete tohto roku. Na rozdiel od už minulej generácie bude vzadu poriadna viacprvková náprava s palivovou nádržou taktiež vzadu. Myslím si, že sa máme naozaj na čo tešiť. A možno trieda hot hatch bude mať nového kráľa.

Clarity Fuel Cell

Po príchode prvých vozidiel do Európy koncom minulého roka sa na autosalóne predstaví aj Honda Clarity Fuel Cell. Ide o najpokročilejšie vozidlo s palivovými článkami na svete s prvotriednym dojazdom 620 km. Príchod do Európy bol súčasťou celoeurópskej iniciatívy HyFIVE (Hydrogen For Innovative Vehicles – vodík pre inovatívne vozidlá) a potvrdzuje neustále úsilie spoločnosti Honda o podporu a rozširovanie vozidiel s palivovými článkami a vytvorenie životaschopnej infraštruktúry vodíkových čerpacích staníc v regióne.

Honda NeuV

Debutant Honda NueV je plne elektrická vývojová štúdia vozidla s jedinečným prínosom pre majiteľa. Vo vývojovej štúdii sa skúma model finančne výhodného vlastníctva pre firemných zákazníkov, ktorý funguje ako automatizované vozidlo pre zdieľanú jazdu, ak ho vlastník práve nepoužíva. Zákazníkom umožní nastupovať a vystupovať na miestnych zastávkach a dokonca ak sa nepoužíva, v čase odberovej špičky, dokáže predávať energiu späť do rozvodnej siete a tak speňažovať prestoje vozidla. NeuV funguje aj ako premýšľavý a užitočný pomocník s umelou inteligenciou využívajúcou „emočný motor“, ktorý sa učí od vodiča rozpoznávaním jeho emócií pri vykonávaní rozhodnutí. To, čo sa od vodiča naučil pri jeho predchádzajúcich rozhodnutiach, potom môže použiť pri výbere nových riešení a odporúčaní.

 


GALÉRIA - 10 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ