Omologato: Retro venované legendám

Maranello

V roku 1947 založil Enzo Ferrari slávnu Scuderia Ferrari. Vzpínajúci sa kôň sa stal synonymom úspechu a víťazstva, ale jeho história je s nádychom tragédie. Štrnásť rokov po vzniku Scuderia vyhrala svoj prvý šampionát konštruktérov F1. Phil Hill za volantom vyhral päť z ôsmych pretekov. Omologato Maranello vzdávajú hold práve sezóne 1961. Nebola len o úspechu, ale aj o nehodách. Počas pretekov v domovskej Monze Wolfgang von Trips stratil kontrolu nad svojim Ferrari a usmrtil pätnásť divákov. Preteky však neboli prerušené, víťazom a aj majstrom sveta sa stal práve Phil Hill.

Omologato vyrobí z týchto hodiniek len 250 kusov za cenu (v prepočte) cca 875 €. Majú priemer 45 mm a poháňa ich strojček Seiko NE88 Automatic, puzdro je z nerezovej ocele so zafírovým sklíčkom, remienok je z talianskej kože.

Derek Bell 500

Hodinky venovanú fantastickému pretekárovi. Brit v roku 1975 za volantom špeciálu Mirage GR8 vyhral slávnu 24-hodinovku v Le Mans. Úspech si zopakoval ešte štyrikrát (v rokoch 1981, 1982, 1986 a 1987). Farebná kombinácia vychádza práve z prvého víťazného špeciálu. Navyše, každé hodinky päťstokusovej série budú mať vyrazené poradové číslo a dostanete k nim aj knižku a originálny autogram.

Cena sa v prepočte pohybuje na hranici 350 €. Hodinky majú priemer 45,5 mm, v nerezovom puzdre pracuje chronograf Miyota OS20, remienok je z talianskej kože.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ