Goodwood FoS: Hlavnou hviezdou je Bernie Ecclestone

Bernard Charles Ecclestone sa na takmer tri desaťročia stal jednou z najvýraznejších osobností F1. Ako pilot neuspel, ako manažér jazdcov mal tak trochu smolu (Stuart Lewis-Evans aj Jochen Rindt zahynuli na okruhoch), v roku 1972 prevzal tím Brabham. To podstatné sa však udialo o pár rokov neskôr, kedy vytvoril asociáciu konštruktérov FOCA a spojil ich proti FISA a organizátorom pretekov. Ecclestone takto pre tímy získal peniaze z predaja televíznych práv a tak položil základ modernej F1. Jeho vplyv v kráľovskej disciplíne motoristického športu sa skončil až na začiatku tohto roka, kedy ho nový majiteľ formuly 1 Liberty Media odvolal z pozície výkonného riaditeľa.

Bernie EcclestoneBernie Ecclestone Red Bull Content Pool

Nie je preto prekvapením, že Gerry Judah vytvoril pre Festival of Speed 2017 dielo s názvom The Five Ages of Ecclestone (Päť ér Ecclestonea). Pätica monopostov zobrazuje časy, kedy bol pilotom, manažérom, majiteľom tímu, šéfom F1 a nakoniec legendou športu. Bernie v súboji o hlavnú sochu porazil 70 rokov Ferrari, 110 rokov okruhu Brookladns či 50 rokov Toma Kristensena, ktorý pred 20 rokmi po prvý raz vyhral v Le Mans.

Ecclestone prisľúbil účasť na festivale, ktorý každoročne hostí množstvo špičkových pilotov a ďalších osobností motoristického športu v sprievode legendárnych automobilov. Medzi nimi by mal byť aj majster sveta Nico Rosberg. Novinkou na FoS je Future Lab, ktorý predstavuje budúcnosť mobility a technológie ako robotické autá, drony či lietajúce autá. Na vyvrcholenie v nedeľu je poprvý raz pripravená súťaž v driftovaní.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ