GM a Honda: Palivové články lacnejšie?

Spoločnosti General Motors Co. (NYSE: GM) a Honda (NYSE: HMC) založenie prvého spoločného výrobného podniku v automobilovom odvetví určeného na hromadnú výrobu pokročilého systému vodíkových palivových článkov, ktorý sa bude používať v budúcich produktoch oboch spoločností.Spoločnosť Fuel Cell System Manufacturing, LLC sa bude prevádzkovať v rámci existujúceho závodu spoločnosti GM na výrobu akumulátorov v meste Brownstown v Michigane, južne od Detroitu. Predpokladá sa, že hromadná výroba systémov palivových článkov sa začne okolo roku 2020, pričom vznikne takmer 100 nových pracovných miest. Spoločnosti investujú do spoločného podniku rovnakým dielom celkovú sumu 85 miliónov amerických dolárov.

Spoločnosti Honda a GM už navzájom spolupracujú na základe rámcovej zmluvy o spolupráci, ktorú ohlásili v júli 2013. Ustanovila sa v nej dohoda o spoločnom vývoji budúcej generácie systému palivových článkov a technológií na skladovanie vodíka. Spoločnosti spojili svoje vývojové tímy a navzájom sa podelili o svoje duševné vlastníctvo z oblasti vodíkových palivových článkov, s cieľom vytvoriť dostupnejšie komerčné riešenie pre systém palivových článkov a systém skladovania vodíka. 

Spoločný podnik Fuel Cell System Manufacturing (FCSM) bude prevádzkovať správna rada pozostávajúca z troch vedúcich pracovníkov z každej spoločnosti, s rotujúcou funkciou predsedu. Okrem toho bude vymenovaný prezident, pričom táto funkcia bude rotovať medzi oboma spoločnosťami.

Spoločnosti GM a Honda sú uznávaní lídri v oblasti technológie palivových článkov, ktorí spolu vlastnia viac ako 2 220 patentov, podľa indexu Clean Energy Patent Growth Index. Z hľadiska počtu patentov podaných od roku 2002 do roku 2015 v súvislosti s technológiou palivových článkov sa spoločnosť GM umiestnila na prvom a spoločnosť Honda na treťom mieste.

 


GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ