Genesis G70: Kórejský útok na prémiovú strednú triedu

V dizajnovom centre v Namyangu predstavila automobilka Hyundai nový výkonný sedan, ktorý bude predávať pod samostatnou značkou Genesis s prémiovými ambíciami. Výkonný sedan Genesis G70 má konkurovať prémiovým modelom ako BMW 3, Mercedes-Benz C alebo Jaguar XE. Predaj auta bude spustený koncom septembra na domácom kórejskom trhu, ostatné prídu na rad neskôr.

Genesis sa od Hyundai oddelil ako prémiová značka, podobne ako Lexus a Toyota či Infinity a Nissan. Po veľkom modeli G90 a menšom G80, u nás známom ako Hyundai Genesis, prichádza ešte menší G70. Predávať sa bude výhradne ako sedan s pohonom zadných alebo všetkých štyroch kolies. Do roku 2022 chce mať značka v ponuke šesť modelov. Po troch sedanoch sa chce zamerať na SUV, očakávať sa dá aj kupé. Novinka dá zákazníkom na výber z troch motorov: 2,2 litrový diesel (149 kW), benzínový dvojliter (185 kW) a ako vrchol benzínový V6 s objemom 3,3 litra a výkonom 276 kW (370 k). Áno, uhádli ste, motory má totožné ako Kia Stinger. Kým Kia má byť športovejšia, Genesis má byť luxusnejší a dostane napríklad viac zvukovej izolácie. Napriek tomu mu nechýbajú červené brzdové strmene alebo oválne koncovky výfukov.

Genesis zdôrazňuje zameranie auta na vodiča, a to nielen interiérom, ktorý bude na výber v piatich farbách, ale aj technikou. Okrem variabilného prevodu riadenia a adaptívnych tlmičov ako štandard bude vedieť ponúknuť launch control, vektorovanie krútiaceho momentu a samosvorný diferenciál. Jazdné vlastnosti boli údajne podrobne testované a ladené na Nürburgringu. Chýbať nebude ani najmodernejšia multimediálna výbava, prvotriedne audio Lexicon a celý zástup asistenčných systémov.


GALÉRIA - 14 obrázkov

2 KOMENTÁRE

  1. Janos Csomos| 19.09.2017 14:02

    Vyzera ako Bentley

    1. Martin Ruisl| 21.09.2017 09:04

      To je pokrok, lebo doteraz to skor pripominalo Chrysler

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ