Ford: Za bezpečnosť mamičiek za volantom

Bezpečná jazda za volantom si vyžaduje plnú koncentráciu, pričom práve ony sa musia počas šoférovania sústrediť často na viac vecí ako bežný vodič. Štatistiky za rok 2017 uvádzajú až 989 dopravných nehôd, pri ktorých bolo účastníkom dieťa do 15 rokov. Pri týchto nehodách bolo 23 účastníkov usmrtených a až 126 ťažko zranených. Hmotná škoda presiahla sumu 3,5 milióna eur. Vyplýva to z aktuálnych prieskumov BECEP. Znížiť nelichotivé údaje si Jazdím Ford pre život v roku 2018 kladie ako hlavný cieľ.

Podobne ako v minulom ročníku, ktorý cielil na bezpečnosť mladých ľudí vo veku 18 až 25 rokov, účastníčky absolvujú celodenný program, ktorý mohol vzniknúť aj vďaka podpore partnerov a bude pozostávať z:

Celkovo sa minulý rok akcie zúčastnilo 257 mladých vodičov, ktorí sú najrizikovejší z pohľadu štatistík dopravných nehôd.

Tento rok sa projektu účastní a verejne ho podporuje moderátorka Miriam Kalisová, ktorá je sama milujúcou mamičkou a zároveň aktívnou šoférkou: „Som veľmi rada, že si kurz bezpečnej jazdy môžem vyskúšať aj ja. Projekt hodnotím ako veľmi užitočný pre maminy – šoférky. S Fordom preto spoločne obdarujeme viac ako 100 ďalších mamičiek. Zameriame sa tiež na šírenie osvety v oblasti bezpečnosti mamičiek s deťmi v aute“.

Registrácia prebieha do 10. mája na stránke www.jazdimfordprezivot.sk. 112 mamičiek dostane na Deň matiek, v nedeľu 13. mája, potvrdenie ich účasti na evente.

 


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ