Ford: Trošku firemného tuningu

Nedávno som sem „švacol“ kompresor určený pre päťliter v Mustangu. Prvá vlna dielcov zlepšujúce nielen optiku, ale aj jazdné vlastnosti či výkon motorov je už bežne k dispozícii (Ford Power Parts) zákazníkom celej Európy. Ford ale pre rok 2018 pripravil položiek ďaleko viac, dokonca aj pre úplne nové modely ako Fiesta ST, Focus ST, Focus RS, Mustang a dokonca aj Ford GT.

Dokonalé odladenie

            Akoby to vyzeralo, keby Ford niečo ponúkal bez toho, aby si kvalitu naozaj overil aj preveril. A aj na kvalitu vsadil. Veď ponúka naozaj renomované značky, ako napríklad Roush, Borla, KW či Remus. A medzi nové produkty patrí aj:  

• nové pružiaco-tlmiace jednotky približujúce auto k ceste až do 40 mm. Pri modeloch Ford Mustang a Focus ST umožňuje nastavenie odskoku a kompresie v 16 krokoch.

• Kované disky Ford Performance Premium znižujúce neodpruženú hmotnosť oproti zliatinovým o 15 percent.

• Výfukové systémy z nehrdzavejúcej ocele od spoločnosti Borla vo variantoch určených na cestu ale aj pretekárske trate.

• Skrátené radenie skracujúce dráhy o 20 percent.

Špecialitkou je Ford Performance Drift Stick - elektronická ručná brzda navrhnutá pre Focus RS (schválila ju aj hviezda veľká Ken Block).


  • ford,

GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ