Ford: Policajný pick-up F-150 len tak niečo nezastaví

Keď nejaké auto používa americká polícia, o niečom to hovorí. Miestni muži zákona majú na vozidlá vysoké požiadavky. Ford má medzi nimi nemalé zastúpenie, doterajších šesť modelov schválených na použitie pre políciu dopĺňa siedmy. Jednotky špeciálneho nasadenia používajú Fordy Expedition a F-150 XL SSV, na prevoz väzňov zase Transit.

Ďalšie dva Fordy s heslom „pomáhať a chrániť“ majú služobné zaradenie Interceptor (pripravené na náraz zozadu rýchlosťou 120 km/h): sedan postavený na modeli Taurus a SUV postavené na Exploreri. Zaradenie Responder znamená bezpečné odolanie nárazu do rýchlosti 88 km/h, Ford tu má Fusion Hybrid (u nás Mondeo) a práve predstavený pick-up F-150.

F-150 Police Responder je prvým pick-upom, ktorý je pripravený na policajnú akciu aj pri prenasledovaní podozrivých. Nasadený by mal byť  v okrajovejších oblastiach, ako napríklad pri hraniciach a lesoch či horách. Poháňa ho 3,5 litrový EcoBoost, ktorého silu prenáša na všetky štyri kolesá 10-stupňová automatická prevodovka. Výkon motora je 375 konských síl a pick-up s ním dokáže uháňať až 160 km/h a ani na to nepotrebuje spevnenú cestu, na ochranu podvozka má zospodu ochranné panely. Okrem toho má auto vylepšený predný stabilizátor a zosilnené brzdy.

Auto stojí na vysoko pevnostnom oceľovom ráme s kabínou SuperCrew z ľahkých zliatin. Interiér ponúka najviac priestoru zo všetkých áut na prenasledovanie a nechýbajú všetky potrebné policajné úpravy, ako napríklad platne proti prebodnutiu v operadlách, odolné sedadlá pre príslušníkov so zbraňami v puzdre a ľahko umývateľné zadné sedadlá s podlahou. Na napájanie všetkej elektroniky na palube má F-150 Police Responder zosilnený 240-ampérový alternátor.


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ