Ford Mustang: Režim pre tiché štartovanie

Športové auto je zážitkom pre oči aj uši, avšak z momentu, kedy po stlačení štartovacieho tlačidila vibrujú okenné tabule, sa azda teší len ten, ktorý to tlačidlo stlačil. Nenávistné pohľady susedov sa však stanú čoskoro minulosťou, aspoň pre tých, ktorí si kúpia faceliftovaný Ford Mustang GT s motorom 5.0 V8. Ford totiž prináša funkciu tichého štartu alebo, ak chcete, režim dobrého suseda.

Všetko sa začalo osobnou skúsenosťou Steva von Foerstera, bývalého šéfa vývoja vozidiel vo Forde. Jedno ráno ho prišla pozdraviť detroitská polícia na podnet susedov, pretože cúval so svojim Shelby GT350 spred domu. Namiesto pokuty sa to skončilo nápadom.

Výsledkom je nový tichý výfuk pre Mustang, ktorý využíva klasické klapky známe z konkurečných aktívnych výfukov. No kým konkurencia pracuje s hlučným alebo veľmi hlučným nastavením, Ford pridáva tichý režim pre štart aj jazdu. Oproti bežnej úrovni hluku z výfuku je pokles asi 10 dB (A). Netešte sa však, že sa v noci len tak potichu odplazíte, Ford totiž v tichom režime uvádza 72 dB (A), čo sa vyrovná hluku zapnutej umývačky riadu. Najlepšie je, že tichý režim si môžete v palubnom počítači načasovať, takže si susedia sem-tam predsa užijú nádherné prebudenie motora V8.

P.S.

Nezabudnite, že Mustang má aj funkciu Line-lock na predhriatie pneumatík. Takže ak vás susedia vytočia, tak im okrem dunenia osemvalca môže aj trochu zamoriť ovzdušie spálenými pneumatikami.


  • ford,mustang,v8,

GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ