Ford 32 3W: Ako sa to celé stalo...

Situácia, keď príde človek o prácu môže byť impulzom pre splnenie životného sna. Jeffrey James vie o tom svoje. V momente, kedy prišiel o prácu a ocitol sa v zložitej životnej situácii, nezúfal, nakopol sa a nasledoval svoj sen. Niekoľko rokov mal v hlave myšlienku, ktorá sa volala Sugar City Speed Shop. Dnes je z myšlienky on-line obchod  ponúkajúci hot rod-y a ručne robené diely na ne. Nejde však o žiadnu masovú výrobu. Čo kus - to originál.

A ako sa Jeffrey dostal k modelu Ford 32 3W? Popri tom ako zakladal vlastný biznis sa dozvedel, že „veselá“ vdova rozpredáva po svojom zosnulom manželovi zbierku hot rodov. S kamarátmi neváhal a išiel okúsiť šťastie kupujúceho. U pani na dvore si všimol zaparkovaný príves, ktorý pôsobil akoby tam bol už veľmi dlhý čas. Keď ho otvoril a nakukol dovnútra, okamžite vedel na čo sa pozerá. S vdovou uzavrel obchod takmer okamžite bez toho, aby si Ford 32 3W poriadne prehliadol. Ale keď začal s kamarátmi automobil vyťahovať z návesu, nemohli sa zdržať smiechu. Auto sa im doslova kus po kuse rozpadávalo.

Ford Deuce coupe 3w 1932Ford Deuce coupe 3w 1932

Jeffrey sa stal spolu s kamarátom Dustinom spolumajiteľom tejto nádhernej „mašinky“. Obaja sa rozhodli, že ju poskladajú a predajú ďalej. Niektorí ľudia ich považovali za bláznov. Jeffrey však potreboval peniaze, keďže očakával spolu s manželkou prírastok do rodiny. S Dustinom strávili celý večer tým, že dávali dokopy odpadnuté časti vozidla. S prekvapením zistili, že vozidlo je vo vynikajúcom stave až na podlahu, čo bol pravdepodobne následok ťahania.

Ford Deuce coupe 3w 1932Ford Deuce coupe 3w 1932

Všetko sa deje pre niečo. Nasledovalo niekoľko bláznivých mesiacov, keď dávali auto do poriadku. Ako sa hovorí you never know...

Zaparkovalo v Európe

Po čase sa dostalo na náš starý dobrý kontinent a dokonca aj chvíľu na Slovensko, kde sme si ho aj nafotili. Kupé  si mohli zákazníci kúpiť v 30. rokoch za 490 $. Predávalo sa len v prevedení Deluxe. To znamenalo drahší interiér, chrómované predné svetlá, rámy okien a ďalšie voliteľné príslušenstvo. V súčasnosti sa dá natrafiť aj na krásavca, ktorý má na tachometri 99 míľ - pričom jeho cena sa vyšplhala na 55 000 $. Ceny vo výške 60 000 $ a viac nie sú za tieto modely ničím zvláštnym. Nečudo. Kupé sa totiž robilo v dvoch variantoch – 5W, čiže s piatimi oknami a práve vzácnejšie 3W s troma oknami a „samovražednými dverami“ (otvárajú sa proti smeru jazdy).

Ford Deuce coupe 3w 1932Ford Deuce coupe 3w 1932

Vpredu bol umiestnený vidlicový osemvalec s objemom 3,6 litra a neskutočne zamatovým chodom.

Vždy je krásne si sadnúť do auta, ktoré má za sebou nielen dlhú históriu, ale aj kus ľudskej práce a duše. Veľká vďaka.


GALÉRIA - 27 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ