Ferrari: 70 rokov od prvého naštartovania

Enzo Ferrari sa do automobilového priemyslu dostal cez motoristický šport a značku Alfa Romeo. Vývoj udalostí počas a po Druhej svetovej vojne priviedli Ferrariho k myšlienke vyrábať vlastné autá. A Ferrari si vždy zakladal na motoroch, preto neprekvapí, že z modelu 125 S uzrel ako prvý svetlo sveta motor V12 s objemom 1,5 litra. Navrhol ho Gioacchino Colombo spolu s Giuseppem Bussom a Luigim Bazzim.

Pri prvom oživení bol motor namontovaný ešte v holom šasi, karoséria dorazila až v máji. Ferrari auto predstavil 11. Mája 1947 na okruhu v Piacenze, za volantom sedel Franco Cortese. Auto odstúpilo z vedenia pre poruchu palivového čerpadla. O týždeň neskôr však Cortese v Ríme zvíťazil. Od roku 1950 je Ferrari súčasťou F1, prvé víťazstvo však prišlo až v roku 1951 v Silverstone.

Ako sa bude oslavovať?

Pri príležitosti výročia vznikla špeciálna verzia modelu LaFerrari Aperta. Poháňa ho motor V12 v kombinácii s elektromotorom.

Počas roka 2017 plánuje Ferrari rôzne podujatia v 60 krajinách sveta pod hlavičkou „Driven by Emotion”. Turné odštartovalo v Austrálii a vyvrcholí 9.a 10. septembra v Maranelle. Viac o výročí nájdete na www.ferrari70.com.

 


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ