F1: Sauber od 2018 s Hondou

Status B-tímu Ferrari mu v minulom roku prebral americký nováčik Haas, do aktuálnej sezóny sa dokonca Švajčiari rozhodli nastúpiť so staršími pohonnými jednotkami z Maranella. Už to bol tichý signál, že vzťah Sauberu a Ferrari sa blíži ku koncu. Rokovania s Hondou sa potvrdili v priebehu uplynulých týždňov, najmä keď Honda naznačila, že po rokoch zameraných na McLaren má záujem o prácu s ďalším tímom. Môže byť za tým aj zmena vo vedení McLarenu, pretože Ron Dennis tvrdo presadzoval to, že Honda bude dodávať motory len McLarenu a ostatní prídu na rad až keď bude titul späť vo Wokingu. Na druhej strane Honda tak prichádzala o množstvo potenciálne užitočných údajov, ktoré by mohli urýchliť vývoj problémového motora.

Sauber v uplynulých mesiacoch sfianlizoval svoju novú vlastnícku štruktúru. Kedysi tím zo stredu poľa, v ktorom sa predviedli napríklad Kimi Räikkönen či Felipe Massa, spadol v uplynulých sezónach až na úplne dno a pre nelichotívú finančnú situáciu musel angažovať jazdcov, kotrí majú peňaženku väčšiu ako schopnosti za volantom. S príchodom Hondy je vysoko pravdepodobné, že útočisko by tu mohol nájsť niektorý z juniorov tejto značky. Azda najbližšie má k tomu Nobuharu Matsushita, ktorý preteká v F2.

Karty však môže zamiešať opäť McLaren. Jeho potenciálny odchod k Mercedesu stále rezonuje v zákulisí, vedenie tímu však tieto klebety pravidelne dementuje. Faktom však je, že Alonsovi sa tento rok končí zmluva a Španielsky pilot by si rád ešte rozšírili zbierku titulov. A ak nebude mať potenciál s McLarenom a Hondou, Renault ho isto rád privíta späť. Veď práve pre Enstone vyjazdil svoje najväčšie úspechy.

Fernando Alonso, McLaren-HondaFernando Alonso, McLaren-Honda LAT Images/McLaren

Honda tiež naznačila, že je v kontakte s ďalšími tímami. Špekulácie smerujú len k Red Bullu resp. Toro Rosso, ktorých poháňa Renault. Iné dôvody na zmenu nie sú. Podľa môjho názoru by však k takejto dohode mohlo dôjsť len vtedy, keby McLaren naozaj prešiel späť k Mercedesu. Red Bull sa so statusom zákazníka resp. dvojky nezmieri.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ