F1: Sauber nepôjde s Hondou

Sauber bol vo svojom vyjadrení mimoriadne stručný a nový šéf tímu Frederic Vasseur sa odvolal na strategické dôvody. Pre stránku motorsport.com však bol zhovorčivejší: "Myslím, že rozhovory medzi Hondou a Sauberom sa začali pred ôsmimi mesiacmi a situácia sa na oboch stranách odvtedy drasticky zmenila. Dostali sme sa do bodu, v ktorom bolo pre každého lepšie ukončiť diskusiu." Pritom sa zdalo, že je všetko v poriadku, keď Sauber oznámil, že po Maďarsku bude s ním testovať junior Hondy Nobuharu Macušita.

Kontakt s Hondou nadviazala ešte predošlá šéfka tímu Monishia Kaltenborn a práve toto mal byť dôvod jej pomerne nečakaného a rýchleho odchodu pred Veľkou cenou Azerbajdžanu ešte v júni. Tím sa v ostatných sezónach prepadol na chvost poľa a jeho súčasný majiteľ finančná skupina Longbow ho potrebuje odraziť od dna. A nie je celkom isté, že by sa to s Hondou a McLarenom (Sauber mal používať ich prevodovku) podarilo.

Frederic Vasseur, SauberFrederic Vasseur, Sauber

Na výber tak zostali ostatní traja dodávatelia. Motorom snov je isto Mercedes, nemecká značka sem na túto sezónu umiestnila svoju rezervu Pascala Wehrleina. Mercedes však podobne ako Renault (vlastný, Red Bull a Toro Rosso) zásobuje tri tímy (vlastný, Williams a Force India), kým Ferrari len dva (vlastný a Haas). Sauber v tejto sezóne jazdí s minuloročnými motormi Ferrari, čo podľa Vasseura nie je prijateľné riešenie na rok 2018. V Hinwille navyše okrem motora potrebujú aj prevodovku.

DOPLNENÉ: Sauber v piatok oznámil novú dohodu s Ferrari pričom od sezóny 2018 sa vráti k aktuálnej špecifikácii pohonných jednotiek.

Stále pritom nie je isté, že McLaren bude pokračovať s Hondou, čo tiež ovplyvnilo rozhodnutie Sauberu. "Na jednej strane sme v komplikovanej situácii z pohľadu rýchlosti a potrebujeme nejakú referenciu," vysvetľuje Vasseur. "Zo strany Hondy sme nevedeli presne, čo sa stane s ich dohodou s McLarenom. A to je ťažká situácia aj pre nás." Na druhej strane vo Wokingu nemajú veľmi na výber, pretože Mercedes ani Ferrari nemajú veľký záujem dodávať motor pre tento tím. Jedinou alternatívou tak ostáva už len Renault, ktorý však nemá záujem zásobvať další tím.


  • f1,honda,sauber,

GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ