F1: Sauber C36 odhalený

Švajčiarsky tím oslavuje tento rok 25 rokov v F1 a tento motív dominuje aj novému monopostu. Inak je na modro-bielej kombinácii so zlatým lemovaním sponzorov poriedko. Sauber pritom patrí k chudobnejším tímom, minulý rok však oznámil nového investora a zároveň majiteľa Longbow Finance.

Na novom Sauberi sú zaujímavé dve veci: výrazná plutva na kryte motora a motor Ferrari pod ňou. Ide totiž o minuloročnú špecifikáciu. Tím to však považuje za výhodu, pretože ide o overený a spoľahlivý motor. Urýchlilo to tiež vývoj, pretože kompletne nové šasi sa dalo okolo známeho motora vyvýjať už v predstihu. K aerodynamike sa nový technický riaditeľ Jörg Zander vyjadril takto: „Viac sme sa zamerali na aerodynamickú stabilitu než na maximalizáciu prítlaku.“

Sauber C36 budú pilotovať Švéd Marcus Ericsson (#9), ktorý v tíme nastúpi už na štvrtú sezónu v F1 a doteraz získal celkovo 9 bodov, a Pascal Wehrlein (#94). Pilot Mercedesu debutoval ako šampión DTM minulý rok v Manore, štart do druhej sezóny mu však komplikuje zdravotný stav po divokej nehode na Race of Champions v Miami (prevrátil sa v otvorenej trojkolke). V testoch a možno aj prvých pretekoch ho preto zastúpi juniorsky pilot Ferrari Antonio Giovinazzi.

 


  • c36,f1,sauber,

GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ