F1: Renault R.S. 17 odhalený v Londýne

Monopost R.S. 17 je prvým skutočným novým Renaultom v F1, minuloročné auto totiž bolo len akýmsi kompromisom, pretože Renault len krátko pred začiatkom sezóny prevzal tím Lotus so sídlom v Enstone. Vtedy sa spustil aj proces budovania nového tímu, ktorý mal viesť Fréderic Vasseur, nevydržal však ani rok.

Napriek tomu je Renault podľa jeho výkonného riaditeľa Cyrila Abiteboula najrýchlejšie rastúcim tímom. „Zvýšili sme počet zamestnancov o 25 percent v Enstone a vo Viry. Získali sme skvelých ľudí z najlepších tímov, ktorí sa k nám už pridali alebo pridajú sa počas roka. Napríklad Chris Dyer, Ciaron Pilbeam či Pete Machin. A ešte príde niekoľko kľúčových ľudí.“

Monopost predstavuje úplne novú konštrukciu, pretože, ako zdôrazňuje technický riaditeľ Bob Bell, pri takejto zmene pravidiel nie je možné použiť prakticky nič z uplynulých sezón. Veľkou výzvou bola aerodynamika, podobne ako Sauber aj Renault zvolil masívnu plutvu na kryte motora. Šéf motorov Remi Taffin však zdôrazňuje aj výrazne lepšiu integráciu pohonnej jednotky do šasi. Motor R.E. 17 je pritom tiež výrazne vynovený v porovnaní s minulým rokom. Veľkou zmenou je tiež nový dodávateľ paliva a mazív, francúzsky Total nahradili značky BP a Castrol.

Cieľom tímu je dosiahnuť piate miesto v pohári konštruktérov. Postarať sa o to majú piloti Nico Hülkenberg (#27), ktorý prišiel z Force India namiesto Kevina Magnussena, a Jolyon Palmer (#30), ktorý minulý rok v F1 debutoval. Ako rezerva bol oznámený Sergej Sirotkin. A čo Alain Prost? Ten sa stal novým poradcom tímu a členom správnej rady. Mal by využiť svoje skúsenosti na to, aby tím Renault robil správne rozhodnutia.


  • f1,renault,rs17,

GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ