F1: Red Bull RB13 a Toro Rosso STR12 uzavreli zostavu

Oba tímy sa po roku vracajú k spoločnej pohonnej jednotke, pod zadnou plutvou bude pracovať Renault. V prípade Red Bullu sa však opäť bude prezentovať pod menom TAG Heuer. Pôvodne avizovalo aj Toro Rosso zámer premenovať motor po niektorom zo sponzorov, zatiaľ sa však zdá, že to nevyšlo. Oba monoposty majú okrem agregátu spoločnú aj prevodovku a nového dodávateľa paliva a mazív, koncern ExxonMobil (Mobil1, Esso).

Kým Red Bull zostal verný matnému tmavomodrému základu, nové Toro Rosso prekvapilo výraznou modrou v kombinácii so striebornými a červenými prvkami. Viaceré médiá už túto novú farebnú schému označili za najkrajšie auto sezóny.

Aerodynamický koncept na prvý pohľad neprekvapí, obe autá majú výraznú plutvu vzadu. RB13 zaujme riešením špičky nosa (v tmavom videu zaniká, pretože je čierna) a tiež mimoriadne štíhlymi bočnicami. Naopak STR12 má elegantný nos bez prominentného výstupku.

Red Bull aj Toro Rosso pokračujú bez zmien v zostave jazdcov. V hlavnom tíme nastúpia Daniel Ricciardo (#3) a Max Verstappen (#33), obaja majú oprávnene tie najvyššie ambície. V juniorskom tíme bude na svoju šancu trpezlivo čakať Carlos Sainz Jr. (#55), ktorý mal v minulom rok veľmi dobrú sezónu a určite by chcel prekonať svoje doterajšie maximum 6. miesto. V tíme zostal tiež Daniil Kvjat (#26).

Ak očakávate viac obrazového materiálu, čakám s vami. Red Bull totiž nič iné okrem jedného videa a jednej fotografie zatiaľ neuvoľnil.


GALÉRIA - 9 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ