F1: Nové Ferrari sa volá SF70H

Ide o 63. monopost v histórii Scuderie. Základnou zmenou je aerodynamický koncept, tím sa snažil o vyváženosť medzi prítlakom a aerodynamickým odporom. Aj v tomto prípade je neprehliadnuteľný vyčnievajúci nos či plutva na kryte motora. Ferrari sa tiež hrdí aerodynamickými prvkami pred bočnicami, ktoré boli tvarované v harmónii s predkom monopostu. Na prednej časti je tiež viditeľný výstup aerodynamického S kanálu, ktorý prechádza cez nos monopostu. Ferrari tiež prepracovalo nasávací otvor nad hlavou pilota.

Pri upravenom zavesení sa Ferrari stále spolieha na push-rod odpruženie vpredu a pull-rod vzadu. Na zrýchlenie a uľahčenie zastávok v boxoch prešli zmenami aj náboje kolies a matice. Monopost má tiež silnejší posilňovač riadenia a brzdy. Silnejšia by mala byť tiež pohonná jednotka 062 s upraveným usporiadaním hybridnej časti. Koncepčne však nadväzuje na minuloročný agregát.

Ferrari je v sezóne 2017 jedným z mála tímov, ktorý počas zimy nezmenil zostavu jazdcov. Štatisticky je dvojica Sebastian Vettel (#5) a Kimi Räikkönen (#7) s piatimi titulmi (4+1) najúspešnejšou v súčasnom poli. Pri Kimim sa však isto opäť nevyhneme špekuláciám, či to náhodou nie je jeho posledná sezóna. Fín je totiž najstarším pilotom v aktuálnom poli (37 rokov) a zároveň posledným, ktorý sa narodil ešte v sedemdesiatych rokoch.


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ