F1: Mercedes má nového technického riaditeľa

Výkonný riaditeľ pre techniku Paddy Lowe strávil v Brackley tri a pol roka, do tímu prišiel z McLarenu krátko po angažovaní Lewisa Hamiltona. Vedenie tímu Mercedes-AMG Petronas mu zaželalo všetko dobré a uviedlo, že jeho úlohy si rozdelia ďalší členovia technického tímu Aldo Costa (Engineering Director), Mark Ellis (Performance Director), Rob Thomas (Chief Operating Officer) a Geoff Willis (Technology Director). Teda až do príchodu Jamesa Allisona do funkcie technického riaditeľa na začiatku marca.

Jamesa Allisona v lete 2016 uvoľnilo z funkcie technického riaditeľa Ferrari. Jedným z faktorov vtedy bola aj smrť jeho manželky. Skúsený inžinier začínal v roku 1991 v Benettone na oddelení aerodynamiky, odkiaľ si odskočil do Larousse a neskôr do Ferrari. Potom sa vrátil do Enstone, kedy už tím patril Renaultu. Tu sa posunul na pozíciu technického riaditeľa a do Ferrari opäť prestúpil krátko po prestupe Kimiho Räikkönena.

Podľa zákulisných špekulácii mieri Lowe do Williamsu na pozíciu šéfa tímu. Tým je oficiálne stále už takmer 90-ročný Sir Frank Williams, ktorý je už 30 rokov na vozíku a má aj ďalšie zdravotné problémy (vlani na jeseň bol niekoľko týždňov hospitalizovaný so zápalom pľúc). O chod tímu sa tak stará najmä jeho dcéra Claire. Tím na konci roka opustil technický riaditeľ Pat Symmonds.

Vo Williamse Lowe začínal svoju kariéru ako šéf elektroniky v roku 1987, počas šiestich sezón mal na starosti aj vývoj aktívneho zavesenia kolies. V roku 1993 prešiel do McLarenu na pozíciu šéfa výskumu a vývoja a vytiahol sa až na technického riaditeľa.


GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ