F1: McLaren-Honda sa s MCL32 vracia k oranžovej

S tagom #CHANGEYOURGAME vyráža McLaren-Honda do boja o špičku F1. Tím sa predstavuje pod novým vedením, pretože cez zimu musel odísť jeho dlhoročný šéf Ron Dennis. S tým súvisí aj zmena pomenovania monopostu, z ktorého vypadlo P4, čo bola skratka pre Dennisov pôvodný tím Project 4, ktorý začiatkom osemdesiatych rokov spojil práve s McLarenom. Na poste riaditeľa exekutívy ho nahradil Zak Brown.

Monopost MCL32 je podľa McLarenu evolúciou predchádzajúcich áut, avšak nové pravidlá si vyžiadali veľké zmeny v konštrukcii. Šéf tímu Eric Boullier verí, že nové pravidlá predstavujú veľký potenciál na to, aby sa McLaren dotiahol na špičkové tímy. Vyzdvihuje ešte lepšie vzťahy s Hondou, celkovo dobre zladené šasi s motorom a tiež dotiahnuté detaily na novom aute.

Vizuálne ide McLaren s väčšinou, ktorá zatiaľ stavila na výraznú plutvu a jemne vyčnievajúcu špičku nosa. Podstatnejšie však bude, čo sa udialo pod kapotou. Hoci sa Honda priebežne zlepšovala, motor sa dal označiť za najslabší článok. Podrobnosti o RA617H nie sú známe, no v rámci vývoja sa spomínalo aj delené turbodúchadlo, ako má Mercedes. Motor bude tiež spaľovať nové palivo a používať nový olej. McLaren totiž uzavrel partnerstvo s BP a Castrolom, pretože jeho dlhoročný partner Mobil1 odišiel ku konkurencii.

S MCL32 sa na štart postavia skúsený Fernando Alonso (#14) a nováčik Stoffel Vandoorne (#2). Dvojnásobný majster sveta Alonso je mnohým považovaný za to najlepšie, čo v F1 momentálne jazdzí a určite by si zaslúžil ďalší titul. Talentovaný Belgičan vyhral v roku 2015 seriál GP2 a minulý rok strávil pod patronátom Hondy v japonskom seriáli Super Formula. Síce tam výraznejšie nezažiaril, ide o jedného z najlepších mladých pilotov súčasnosti a do F1 rozhodne patrí.

Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne / McLaren-HondaFernando Alonso a Stoffel Vandoorne / McLaren-Honda


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ