F1: Bude Mercedes-AMG W08 ďalším majstrovským autom?

Na odhalenie nového monopostu využil Mercedes okruh v Silverstone, takže W08 absolvoval hneď aj prvé kilometre v rámci filmovacieho dňa (limit 100 km). Aj tu ide do veľkej miery o nový monopost, podľa tlačovej správy Mercedes prevzal z toho minuloročného 17 percent komponentov.

Aerodynamicky ide o výrazne iné riešenie než ponúkla doteraz odhalená konkurencia. Mercedes má len minimálnu plutvu na kryte motora, pred zadným krídlom sa však v druhej polovici dňa objavilo tzv. T-krídlo (pri odhalení ho auto ešte nemalo). Ako povedal riaditeľ konštrukcie Aldo Costa pre motorsport.com, počas prvých testov v Barcelone tím vyskúša aj plutvu. Výrazne elegantnejší je tiež zaoblený nos.

Mercedes avizuje tiež výrazne prepracovaný motor s novým označením M08. Okrem vyššieho výkonu by mal priniesť predovšetkým lepšiu spoľahlivosť. Zlepšené je tiež chladenie a celkový manažment teploty. Podľa šéfa pre motory Andyho Cowella sa tím blíži k méte 1 000 koní.

Pretože Nico Rosberg sa rozhodol svoj minuloročný titul neobhájiť a F1 opustil, vedľa trojnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona (#44) sa predstaví Valtteri Bottas (#77). Ten svoju doterajšiu kariéru v F1 strávil v tíme Williams, na prvé víťazstvo však stále ešte čaká.

A čo to meno? Označenie EQ Power budú už čoskoro používať všetky dobíjacie hybridy od Mercedesu. A EQ Power+ zas tie, ktoré pod ruky dostalo oddelenie AMG. EQ je nová značka, ktorú Mercedes uviedol do života na jeseň 2016 v Paríži pre svoj plánovaný rad elektromobilov.


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ