F1: Bottas, Massa a Wehrlein si rozdelili posledné voľné miesta

Sotva sa stal majstrom sveta, oznámil Nico Rosberg ukončenie kariéry. Voľný kokpit v Mercedese okamžite vyvolal vlnu špekulácii a záujmu. Najlogickejším sa zdalo byť „povýšenie“ Pascala Wehrleina, junior a rezerva Mercedesu mal za sebou debutovú sezónu v Manore, pre ktorý vyjazdil aj jeden bod.

Valtteri Bottas / MercedesValtteri Bottas / Mercedes Mercedes-Benz Grand Prix

Nakoniec sa však tím Mercedes rozhodol siahnuť po skúsenejšom Valtterim Bottasovi (#77) z Williamsu. Fínsky pilot debutoval v roku 2013 pričom sezónu 2012 strávil ako testovací pilot Williamsu. Jeho najlepším výsledkom v pretekoch je druhé miesto, najlepšiu sezónu mal v roku 2014 (4. miesto, 186 bodov). Tím z Grove už raz zablokoval jeho prestup, v roku 2015 ho chcelo Ferrari.

Felipe Massa / WilliamsFelipe Massa / Williams Glenn Dunbar/Williams

Do voľného kokpitu vo Williamse sa vráti Felipe Massa (#19). Brazílčan sa dojímavo po 14 sezónach rozlúčil na domácej veľkej cene a tímu mu daroval aj jeho posledné auto, nahradiť ho mal Lance Stroll. Massa počas kariéry jazdil za Sauber, Ferrari a Williams. Vyhral 11 pretekov a celkovo bol najlepšie druhý po pamätnom súboji s Hamiltonom na konci sezóny 2008. Odštartoval už do 250 veľkých cien, pred ním sú z aktívnych pilotov len Räikkönen a Alonso (celkovo je v tejto štatistike ôsmy a po sezóne 2017 by mohol byť šiesty).

Pascal WehrleinPascal Wehrlein Manor Racing

Pascalovi Wehrleinovi (#98) zostala už len posledná možnosť v tíme Sauber. Nemecký pilot tu nahradí Felipeho Nasra, ktorému nepomohlo ani to, že pre tím vyjazdil v Brazílii životne dôležité dva body. Sauber bude v sezóne 2017 používať motory Ferrari zo sezóny 2016 (špecifikácia zmrazená na konci roka 2016, žiadny vývoj). Očakáva sa, že v roku 2018 sa Sauber stane druhým tímom s motormi Honda. Wehrlein je však stále pilotom Mercedesu, po krachu tímu Manor však už nemal veľmi na výber. Štartová listina je týmto uzavretá.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ