Diár ženy za volantom: časť 3

Opäť jeden z teplých, letných dní, keď sme mali sladkých -násť. A storka s bratom a jeho provu dvojkolesovou láskou menom Mustang. Naši boli niekde odcestovaní. Všetci sme mali voľný program, tzn. rob si čo chceš, rodičia sú mimo mesto.

Brat sa vozil celý deň na motorke spolu s bratrancom. Keď im došla šťava namierili si to priamo na benzínovú pumpu. S ťažkou dvadsať korunáčkou boli odhodlaní natankovať, čo to dá. Keď už mali skoro natankované Filip zrazu kričí na brácha, že pretankovali. Na stojane videl cifru 200 korún na čo samozrejme nemali dosť peňazí. Chaos, stres a panika. Nenapadlo im nič iné ako zdrhnúť bez zaplatenia. Spojka, plný plyn. Problém bol akurát v tom, že Filip v tej „závratnej“ rýchlosti vypadol zo zadného sedadla a zostal na benzínke, do 30 sekúnd obklopený nadšeným personálom. Polícia už bola samozrejme na ceste. Takýto trestný čin si predsa nemohli nechať ujsť. Bratranec musel ísť s farbou von, prezradiť adresu. Začalo sa pátranie po unikajúcom páchateľovi.

Ja, v tom čase ešte poslušná a nič netušiaca teenagerka, sledujúca TV. Keď v tom niekto zazvonil pri dverách. Bola už tma a na vonkajšej chodbe vypálená žiarovka. Spýtala som sa kto je tam. Odpoveď: polícia. Pozrela som cez kukátko a videla som ako si páni zapaľujú zapaľovač. Neprišlo mi to veľmi „policajné“ a odmietla som otvoriť dvere. Povedala som, že mama príde o dve hodiny a musia počkať. Skúšali ma ešte presviedčať, nech otvorím, čo som odmietla. Tak sa vrátili do policajného auta a čakali... Keď sa vrátila domov mama, už ich mala v závese. Vraj brat natankoval na benzínovej pumpe, zdrhol bez zaplatenia a ešte má aj drzú dcéru, ktorá odmietla otvoriť dvere. Mama ma ešte pred nimi pochválila, že neotváram cudzím dvere. Nemohla som predsa vedieť, kto je za dverami a blikajúce policajné auto pred bytovkou ešte nemusí nič znamenať. Účet na benzínovej pumpe vo výške 20 korún mama uhradila a život išiel ďalej.

Viete, čo je najväčší vtip? Do nádrže Mustanga by sa v tom čase benzín za 200 korún nenatlačil ani náhodou. Jedine, že by si chlapci niesli z pumpy k plnej nádrži ešte aj bandasku. Aspoň máme na čo spomínať...


GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ