David Brown: Remastrované Mini

Nemám rád remastrované nahrávky. V hudbe to totiž znamená väčšinou katastrofu. My sme však stránka o autách a pri pohľade na toto sa všetci zhodujeme, že remastrovanie má čosi do seba. Predstavujeme Mini Remastered by David Brown Automotive.

Dielňa David Brown by si na úvod zaslúžila krátke predstavenie. Firma prišla na trh v roku 2014 s tým, že chystá svoje prvé auto. Ako základ si vybrala Jaguar XK, ktorého výroba sa práve chystala na svoj koniec. Napriek tomu vznikol Speedback GT, akási moderná interpretácia Aston Martinu DB5. Automobilka to však nevzdala a tento rok v Ženeve predstavila modernizovanú verziu. Mini je však úplne iný súdok.

Rozobrať a zložiť

Auto vychádza z karosérie pôvodného Mini, z ktorej však zostane len nevyhnutné minimum. David Brown vymení kompletne všetky vonkajšie panely a pridá pod ne aj zopár výstuh. Nová karoséria je hladká bez viditeľných spojov a zvarov, má špecifickú hliníkovú masku a trojdielne LED zadné svetlá v štýle Speedbacku. Lakovanie trvá štyri týždne a v cene je aj kontrastná strecha. Ručná výroba umožní klientom vlastný výber farieb i diskov kolies.

Interiér je výrazne lepšie odhlučnený a štandardne obsahuje moderný info-zábavný systém s navigáciou, USB s podporou Apple CarPlay a Android Auto a štyri reproduktory. Nové sú tiež sedadlá, volant a držiak nápojov na stredovej konzole. Prémiový pocit dodáva koža a retroprístroje Smiths. Okrem interiéru je kožou čalúnený aj batožinový priestor.

Remastrovaním prešiel aj pôvodný motor s objemom 1 275 cm3. Úpravy z neho dokážu vytiahnuť o 25 percent vyšší výkon, teda asi 75 koní. Spojený je s rovnako pôvodnou štvorstupňovou prevodovkou, avšak kompletne repasovanou. Úpravami s cieľom zvýšiť spoľahlivosť aj dynamiku jazdy prešiel tiež podvozok a brzdy. Všetky úpravy vraj nepridávajú na hmotnosti viac ako 30 kg.

Celá výroba trvá asi 1 000 osobohodín a keďže ide o ručnú prácu, David Brown si to dá aj patrične zaplatiť. Presnú cenu ešte nestanovil, hovorí sa však o 75 000 librách. Na úvod sú k dispozícii dve limitované edície Inspired by Café Racers a Inspired by Monte Carlo, každá v počte 25 kusov. Ročná produkcia sa plánuje do 100 kusov.


GALÉRIA - 16 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ