David Brown Automotive: Volá sa to Speedback Silverstone Edition

Speedback Silverstone Edition je nielen chuťovka pre ženevksý autosalón, ale aj oslavou dosť netradičného výročia – je to presne rok, čo Speedback Silverstone Edition si vybudoval sídlo spoločnosti pri známok pretekárskom okruhu v Silverstone.

               Preto sa síce konajú vonkajšie čačky-mačky, no pod prednou kapotou je brutálna sila v podobe kompresorom preplňovaného V8 s objemom päť litrov. Dohromady to znamená 448 kW a 766 Nm idúcich cez šesťstupňový automat a aktívny zadný diferenciál na kolesá zadnej nápravy.

               Ručne vyrábaná vznešenosť má oproti bežným kúskom rozšírené blatníky, predný spojler aj zadný difúzor. Keďže automobilka sa necháva inšpirovať leteckou technikou, tak výfuky majú evokovať práve trysky lietadla (neverím 😊). Verím však 20“kovaným diskom kolies a poriadnej brzdovej sústave, ako aj kokpitu v štýle 60tych rokov. Ale iba v špičkovom retro spracovaní detailov, inak ponúka ja moderné prvky a dokonca aj ozvučenie od Bowers & Wilkins.

               Takéto autá sa mi veľmi páčia. Musí byť radosť ich šoférovať, užívať si jazdu plným dúškom v károvanom obleku. Ale asi si radšej zatvorím ústa a prehltnem slinu. Cenovka sa totiž prehupla cez 600 000 anglických peňazí.

 

 


  • david brown,

GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ