Daimler a Bosch: Parkovanie bez vodiča v reálnom živote

Nemecké spoločnosti Daimler a Bosch vytvorili službu automatického parkovania na viacpodlažnom parkovisku v múzeu Mercedes-Benz v Stuttgarte. Automobily sa teraz bez vodiča presunú k svojmu pridelenému parkovaciemu priestoru na príkaz vydaný smartfónom bez toho, aby vodič musel manéver kontrolovať. Pilotný projekt na parkovisku múzea Mercedes-Benz predstavuje prvé riešenie na svete podporované infraštruktúrou pre automatizované riadenie a parkovanie v reálnom duálnom režime. Od začiatku roka 2018 budú návštevníci múzea môcť okúsiť funkciu z prvej ruky a nestrácať čas parkovaním svojich áut.

Ktokoľvek si môže rezervovať auto pomocou aplikácie pre smartfóny. Vozidlo sa potom automaticky presunie na miesto vyzdvihnutia, aby sa mohlo vydať na cestu. Postup vrátenia je rovnaký: zákazník zaparkuje vozidlo na mieste vrátenia a odovzdá ho späť pomocou aplikácie. Keď ho zaregistruje systém inštalovaný na parkovisku, vozidlo sa naštartuje a odíde na pridelené parkovacie miesto.

Parkovanie bez vodiča umožňuje infraštruktúra parkoviska od spoločnosti Bosch v spojení s technológiou Mercedes-Benz. Senzory nainštalované na parkovisku monitorujú uličky a riadia vozidlo. Spoločnosť Daimler poskytuje súkromné ​​parkovisko pre múzeum a pilotné vozidlá, a podľa potreby bude prispôsobovať senzorovú technológiu a softvér vo vozidlách. Do konca roka bude pokračovať testovací režim, na začiatku roka 2018 sa má spustiť ostrá prevádzka aj pre klientov.


GALÉRIA - 10 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ