Dacia Logan MCV Stepway: Krok za krokom hore

Niektoré automobilové počiny nepochopím, niektoré mi zase prídu celkom rozumné a dokonca aj logické. Zobrať kompaktné kombi, trošku ho dvihnúť, upraviť a ponúkať ho za rozumné peniaze, to je práve to, čomu dvíham palec hore. Jednoduché a účelné pre ľudí, ktorí nutne nepotrebuje pohon 4x4, no na rybačku alebo na cestu na chalupu sa vyššia svetlá výška zíde. V tomto duchu fungujú aj produkty automobilky Dacia s označením Stepway.

Logan MCV Stepway má oproti klasickému Loganu MCV vyššiu svetlú výšku o 50 mm, predný a zadný kryt pod nárazníkom, mriežku chladiča ako má model Duster, bočné ochranné lišty pre spodnú časť karosérie a špecifický interiér.  A stále rovnako veľkorysý batožinový priestor s objemom 573 l. Akurát si naň budeme musieť trošku počkať. Na našom malom slovenskom trhu bude k dispozícii až na jeseň tohto roku.

O čosi skôr sa ale ukáže limitovaná edícia Outdoor pre celý rad Stepway, vrátane modelov Sandero, Dokker, Lodgy a nový Logan MCV, ako aj pre model Duster. Uvádzacou farbou bude exkluzívna Sivá Island a špeciálne pre model Sandero Oranžová Orce. Edícia Outdoor je charakteristická bohatou výbavou zahrňujúcou multimediálny a navigačný systém Media Nav Evolution, zadné parkovacie senzory, špecifické čalúnenie, dizajnové prahy dverí a orámovanie ventilačných otvorov. Exteriér vozidla podobne ako verzia Stepway ponúka outdoorový dizajn.

Aktuálne je dostupná na modeloch Duster, Lodgy a Dokker. Pre nové Sandero, Logan a Logan MCV sa v cenníkoch objaví v priebehu marca 2017.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ