Dacia Duster: 500 000 kusov

V továrni sa každý deň vyrába 1 400 vozidiel vrátane 1 050 kusov modelu Dacia Duster. Prvá generácia bola uvedená do výroby v roku 2010 a odvtedy sa v Rumunsku vyrobilo viac ako 1,7 milióna vozidiel. Hlavnými vývoznými trhmi sú Francúzsko, Taliansko a Španielsko, pričom sa predávajú v 44 krajinách.

Nová Dacia Duster je najpredávanejším SUV v Rumunsku a druhým najpredávanejším modelom na domácom trhu po Dacii Logan. Taktiež sa hrdí titulom  „Auto roka 2018“ v Rumunsku a slávne britské noviny, The Sun, venovali počas tradičného Gala vozidlu titul "Value Car of the Year".

Na slovenskom trhu

Predaje značky Dacia od jej uvedenia na slovenský trh neustále rastú. Za rok 2018 prekročila magickú úroveň 5 000 vozidiel a dosiahla trhový podiel 4,8 %. Duster suverénne vedie v tohtoročných predajoch medzi SUV vozidlami Slovenska v segmente C. Zároveň je aj 2. najpredávanejším tuzemským automobilom súkromnej klientele. Trhový podiel značky Dacia v porovnaní s predošlým rokom narástol o +1,2 %. Dacia sa tak stala automobilkou s najrýchlejšie rastúcim trhovým podielom na Slovensku. Od uvedenia na trh sa predalo už viac ako 9 000 vozidiel modelu Duster. V tomto roku bolo už predaných 2 358 kusov. Minulý rok bolo za rovnaké obdobie predaných 1 260 kusov, čo je až 87,14 % nárast predaja v porovnaní s minulým rokom.


GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ