CUPRA: Emotívna a výkonná budúcnosť

Po novom a do budúcnosti si ale budeme musieť zvyknúť na nový fakt – CUPRA je a bude samostatnou divíziou koncernu VW, pekne pod dohľadom materského SEATu. Spolu budú vyvíjať nové modely, predávať sa ale budú u približne 260 špecializovaných predajcov po celej Európe. Okrem toho bude  CUPRA zastrešovať celú oblasť automobilového športu – oblasť, ktorá bola doteraz v kompetencii SEAT Sport a teraz bude priamo integrovaná do novej značky.

Logo CUPRA symbolikou pripomína indiánsky kmeňový znak a reprezentuje hodnoty, ktoré chce nová značka sprostredkúvať - vášeň, precíznosť, rozhodnosť a odvahu. Aby nová značka zvýraznila svoju angažovanosť pre dizajn, vášeň, najvyššiu kvalitu a individualizáciu, vstúpila CUPRA do partnerských vzťahov s malými ateliérmi a dielňami, ktoré budú vyvíjať exkluzívne produkty v limitovaných sériách ako napríklad L.G.R., TRAKATAN a FABIKE, pričom už spolupracuje aj s DAINESE, NINCO a ostatnými značkami, ktoré reprezentujú pretekanie, technológie a inovácie.

Na začiatok SUV

Už dávno sa o výkonnom modeli Ateca šepkalo, aktuálne sa šepkanie pretavilo do reality s názvom CUPRA Ateca. Poháňa ho (ako inak) preplňovaný dvojliter s výkonom 221 kW spriahnutý so sedemstupňovým DSG a pohonom všetkých kolies 4Drive (s piatimi jazdnými režimami Normal, Sport, Individual, Snow, Off-Road a CUPRA). V režime CUPRA sa mení nielen zvuk výfukovej sústavy, ale aj tuhosť pruženia s adaptívnou reguláciou DCC. Lahôdkami v ponuke prvkov vybavenia na želanie sú napríklad komplet  Performance Pack s väčšími brzdami Brembo, karbónový dizajnový komplet na karosériu (zadný nárazník a kryty spätných zrkadiel), karbónový komplet do interiéru (karbónový prístrojový panel) a kožené sedadlá. Exkluzívne škrupinové sedadlá CUPRA budú k dispozícii od polovice roka 2019. Napriek zaškatuľkovaniu do triedy SUV, nejde o žiadneho leňochoda. Stovku zvládne za 5,4 sekundy, ručička rýchlomera sa zastaví na číslici 245 km/h.

CUPRA TCR

CUPRA TCR bude prvým pretekárskym špeciálom značky a v sezóne 2018 bude štartovať v seriáli cestovných automobilov na okruhoch TCR. Na prednej a zadnej časti má nová CUPRA TCR logo CUPRA v oficiálnej charakteristickej medenej farbe, nárazníky, volant, kapota a škrupinové sedadlo líšia od normálneho modelu CUPRA. Softvér riadiacej jednotky prepĺňaného motora bol adaptovaný v súlade s technickými predpismi TCR pre sezónu 2018.

Budúce projekty

Zatiaľ len ako dizajnové štúdie - CUPRA Ibiza a CUPRA Arona - demonštrujú silu nového svetu CUPRA. Aj keď tieto automobily neboli ešte potvrdené ako súčasť sortimentu CUPRA, výrazné dizajnové štúdie demonštrujú potenciál novej značky v oblasti dizajnu a technológie a ukazujú možnosti rozšírenia prvkov CUPRA do ďalších segmentov.

Reálne sa ale môžeme tešiť na SEAT Leon Cupra R ST.   

 


  • cupra,seat,

GALÉRIA - 18 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ