CUPRA: Dva tímy na WTCR 2019

CUPRA bude v druhej sezóne WTCR zastúpená štyrmi pilotmi za volantmi okruhového špeciálu CUPRA TCR, v dvoch tímoch PWR by CUPRA Racing a Comtoyou DHL by CUPRA Racing.

Tím PWR by CUPRA Racing debutuje na medzinárodnej aréne s jazdcami Mikel Azcona a Daniel Häglof. Za tím Comtoyou DHL by CUPRA Racing budú štartovať Tom Coronel a Aurélien Panis.

Sezóna TCR 2019 má byť medzinárodným šampionátom cestových automobilov na okruhoch s doteraz najväčšou konkurenciou. V rámci #WTCR2019SUPERGRID bude štartovať 26 automobilov.

Nádejné duo

Tím PWR by CUPRA Racing po vybojovaní viacerých víťazstiev v regionálnych majstrovstvách na okruhoch STCC - TCR Scandinavia v tomto roku postúpil do najvyššej ligy cestovných automobilov WTCR. Švédsky tím bude reprezentovať spoluzakladateľ Daniel Häglof a 22-ročný španielsky jazdec Mikel Azcona, čím dôjde k spojeniu skúseností a mladíckeho nadšenia.

Víťazná formula

Stratégiu kombinácie skúsenosti a mladej dravosti si zvolil aj belgický tím  Comtoyou DHL by CUPRA Racing. Vo farbách tohto tímu sa do WTCR opäť vracia Tom Coronel, profesionálny 46-ročný jazdec z Holandska, ktorý v minulosti štartoval na mnohých majstrovstvách cestovných automobilov na celom svete a dokonca aj na Dakar Rally.

Francúz Aurélien Panis, ktorý je synom pilota Formule 1 Oliviera Panisa, víťaza Veľkej ceny Monaka z roku 1996, absolvuje v tomto roku vo WTCR druhú sezónu. Jeho rozhodnutie pre CUPRA TCR prišlo po zhodnotení výkonnosti jazdcov CUPRA v minulom roku: „V minulom roku sme videli, že auto je skutočne rýchle na každej trati. Preto som veľmi rád, že môžem spolupracovať so značkou CUPRA,“ povedal Aurélien Panis.

Jasná perspektíva

Obidva tímy majú pred sebou 10 pretekových víkendov, počas ktorých si zmerajú sily so súpermi vo WTCR. Šampionát odštartuje začiatkom apríla v Maroku. Kalendár sezóny 2019 obsahuje podujatia v Maďarsku, na Slovensku, v Holandsku, Nemecku, Portugalsku, Číne, Japonsku a Macau pred superfinále koncom roka v Malajzii.


  • cupra,seat,wtcr,

GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ