Čo týždeň dal...

A to (vraj) cez prázdniny býva uhorková sezóna. Neviem ako ty, ale ja mám uhorky rád a inej zeleniny sa tiež celkom dosť urodilo...

Audi

               Informácie sú v súčasnosti veľmi dôležitá vec. Preto sa aj Audi rozhodla spojiť sily so spoločnosťou Huawei pri vývoji vzájomne (informačne) prepojených vozidiel, ktoré potrebujú ozaj silný a stabilnú sieť. Pilotný projekt sa bude testovať v čínskom meste Wuxi. Vyzerá to tak, že budúcnosť bude takmer na ako na autodráhe. Autá budú samostatne jazdiť, medzi sebou sa rozprávať a ty môžeš za volantom spokojne čítať noviny.

               Alebo si (už) môžeš objednať Q8, najhorúcejšiu novinku so štyrmi kruhmi v znaku. Žiadna bratislavská „oná“ nezostane suchá... Je to fakt kus parádneho auta.

BMW

               Páni a dámy v Spartanburgu z Južnej Karolíny nám onedlho ukážu, ako kvalitne vedia poskladať úplne novú generáciu BMW X5. Aktuálne už dolaďujú posledné fázy výrobnej linky.

V Dingolfingu, čo je zase v Nemecku, sa už spustila výroba dlho očakávaného radu 8. Šetriť či nešetriť? Nové nie je zlé, ale pôvodná 8čka má doteraz silné čaro.

Citroën

               Ováraj šampanské, lebo už ďalších „soplák“ má 50tku. Vtipkujem, ako inak. To len Citroën a Total oslavujú 50 rokov spoločného motoršportového partnerstva. Musím uznať, že aj keď Citroën pre mňa nie je vyslovene športová značka, skôr inovatívna a odvážna, spoločné partnerstvo pretavili do mnohých hodnotných víťazstiev.

CUPRA

               Ambasádorkou novej emotívnej značky Cupra sa stala žena meno Laia Sanz. Na prvý pohľad neznáma kráska je však významnou motocyklovou pretekárkou, ktorý už osemkrát prešla cieľom ťažkej Rally Dakar. Nebude sa však len ukazovať, ale bude aj pretekať, minimálne na 24h v Barcelone za volantom Cupry TCR. Isto to bude parádny pohľad.

Jaguar Land Rover

               Fanúšikovia nezničiteľného a záletného agenta 007 pozor! Špeciálne múzeum 007 Elements nachádzajúce sa v Alpách vo výške 3 000 m.nm. je už otvorené. Slávnostnú stuhu prestrihla Naomie Harris, ktorá hrá v Spectre a Skyfall Moneypenny. Hmmm, veru by som si tam aj dal jedno Martini, pretrepané a nemiešané.

Mercedes-Benz

               Nemáš čo robiť v noci? Kúp si Mercedes-Benz V Night Edition 250 d (140 kW). Sériovo obsahuje AMG ozdobné prvky, čierne 19-palcové disky i spojlery predného a zadného nárazníka. Dojem z vozidla umocňujú čierne vonkajšie zrkadlá, maska chladiča s dvomi lamelami vo vysokolesklej čiernej farbe či tónované sklá vzadu. Interiér obohacujú komfortné sedadlá v čiernej koži napa a prístrojová doska so vzhľadom kože (oba prvky majú kontrastné ozdobné švy). Jednoduché manévrovanie a zaparkovanie zasa umožňuje parkovací balík s 360-stupňovou kamerou.

Range Rover

               Kto to tu stále trepe o tom, že naftové motory končia? Áno, automobilky podľa tlaku úradníkov, no napríklad Range Rover pre model Sport pripravil posilnený SDV6 diesel. Z objemu tri litre dáva 183 kW, v ponuke nahrádza dvojliter SD4. Taktiež sa nový motor bude dať objednať aj ako pohon P400e, čiže plug-in hybrid s dojazdom 51 km len na elektrinu. Cetánové čísla stále žijú.

SEAT

               Kto nemá SUV alebo nie je v Číne, ako keby nebol. Lebo už aj SEAT tam je. Automobilka sa stane akcionárom spoločného podniku, založeného Volkswagen Group China a JAC a bude v ňom vedúcou značkou za koncern VW. Taktiež sa bude aktívne podieľať na vybudovaní výskumného a vývojového centra v Číne, zameraného na elektrické automobily, konektivitu a autonómnu jazdu. Spoločný podnik pripraví výkonnú platformu elektrického automobilu (BEV) a dohoda zahŕňa aj uvedenie značky SEAT na čínsky trh. Španielska a čínska kuchyňa dohromady, to bude isto vážny gurmánsky zážitok.

Shell

               Na známom Shell Eco-marathon Europe sa tento rok zúčastnili tri mladé slovenské tímy - študenti STU v Bratislave, študenti zo Strojníckej fakulty TUKE v Košiciach a študenti Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave. Slovenské želiezka v ohni boli na trati medzi 147 tímami z 27 prevažne európskych tímov. Všetky tri tímy súťažili v kategórii prototypy. Najlepší slovenský výsledok dosiahli vysokoškoláci z Košíc, ktorí so svojím úsporným vozidlom prešli na liter benzínu 418 km. Bratislavská mašinka „umrela“ po 314 km. Víťazom tejto kategórie sa stal francúzsky tím Microjoule-La Joliverie, ktorý stanovil tohtoročný rekord na 2 324 km na liter paliva.

Mladí stredoškoláci z Trnavy bojovali v kategórii prototypy na akumulátorový pohon. Elektromobil prešiel 153 km na kilowatthodinu. Z vozidiel na elektrický pohon prešlo najviac vozidlo španielskeho tímu ECO-DIMONI, ktoré prešlo 742 km/kWh.

Volvo

               Spoločnosť Volvo Cars predstavila novú značku M, ktorá rozšírila globálne mobilné operácie spoločnosti a prostredníctvom intuitívnej aplikácie zaistí spoľahlivý prístup k vozidlám a službám podľa požiadaviek. Hmmm, zatiaľ mi to príde M ako marketing, ale ono to je M ako mobilita v zmysle konektivity. Ťukneš do mobilu a auto (niečo ako taxi) vie, čo chceš. Ale čo na to BMW a jeho „M“?


GALÉRIA - 18 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ