Čo týždeň dal...

Sú týždne, kedy nie je vyslovene do čoho kopnúť alebo zaťať. Sú však ale aj týždne, kedy sa vrece s novinkami doslova roztrhlo...lebo o kom sa nepíše, ako keby ani nebol (😊).

BMW

„Nový model BMW radu 8 Coupé predstavuje vozidlo snov, ktoré spája výnimočný výkon, emotívny dizajn, špičkový luxus a najpokrokovejšie prvky výbavy v oblasti možností zobrazovania, ovládania, užívateľského rozhrania, asistenčných prvkov vodiča a konektivity“. Blablabla... osmička už tu raz bola a výrazne (ne)úspešne predbehla dobu. Žiaľ. Verím, že novej generácii sa bude predajne dariť lepšie. Na štartovaciu čiaru sa postaví s verziami 850i xDrive (normálne V8 a 390 kW) a 840d xDrive (235 kW).

Kia

               Bez elektromobilov to tento týždeň fakt nejde. Kia totiž predstavila Niro EV s dojazdom až 450 km. V Európe sa Niro bude predávať s 64 kWh lítium-polymérovým akumulátorom. Po zapojení do 100 kW rýchlonabíjačky sa akumulátor nabije na 80 % za 54 minút. Zákazníci si budú môcť kúpiť aj Niro s 39,2 kWh akumulátorom umožňujúcim dojazd až 300 kilometrov. Už sa teším, ako mi doma zhorí elektrické vedenie alebo strávim hodiny času pri nabíjaní. Nevadí, kávu mám rád. Inak Niro EV poháňa elektromotor s výkonom 150 kW.

Mazda

               „S dvomi tretinami celosvetovej produkcie elektrickej energie, ktorá sa v súčasnosti spolieha na používanie fosílnych palív sa Mazda domnieva, že predpisy uvádzajúce nulové emisie elektromobilu sú neplatné. V skutočnosti sa pri prepočítaní na hodnotu typu ''Well-to-Wheel'' môžu priemerné emisie CO2 v prípade elektromobilu priblížiť konvenčnému vozidlu a to najmä v závislosti od energetickej zmesi, ktorá je použitá na výrobu elektrickej energie“. Howk. Preto sa Mazda stále uberá smerom, ktoré mnohé (aj veľké a silné) stále zatracujú – zvyšovaním účinnosti spaľovania benzínového motora.  Generáciu SKYACTIV doplnil motor X so SPCCI. V normálnej reči – o zapálenie benzínovej zmesi vo vyšších otáčkach sa postará stlačený vzduch, podobne ako je to u naftových motoroch. Sviečka bude hádzať iskru len pri nízkych otáčkach. Vďaka rôznych fyzikálnym procesom  spaľovacom priestore sa podarilo géniom v Mazde maximalizovať využitie každej kvapky benzínu.  

Mitsubishi

               Spoločnosť M Motors SK, ktorá je výhradným dovozcom vozidiel značky Mitsubishi do 3,5 tony do Slovenskej republiky, je už druhú sezónu Oficiálnym automobilovým partnerom úspešnej slovenskej biatlonistky Paulíny Fialkovej, ktorá si z rúk predstaviteľov importérskej spoločnosti prevzala svoje nové vozidlo - Mitsubishi Outlander PHEV, čiže plug-in hybrid.  Podľa úsmevu Paulíny to vyzerá, že sa jej ekologické Mitsubishi veľmi páči.

Volvo

               Alebo Polestar? Kašľať na to, vyzerá to tak, že Švédi, aj napriek ekologickému (či elektrickému) predsavzatiu nezanevreli na fanúšikov rýchlej jazdy a tuningu. Pod pojmom Polestar Engineered bude dodávať pre rôzne modely rôzne možnosti úprav. Prvým bude sedan S60, neskôr kombi V60 aj XC60. V ponuke budú rôzne disky kolies, poriadne brzdy, nejaké optické drobnôstky, softík na motore ale aj renomovaný podvozok Öhlins. Ekoparáda 😊.


GALÉRIA - 35 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ