Citroën E-Mehari: V módnom štýle Courrèges

Fashion statement playing with the contrast between black and white... Ó, milujem tieto silné slová od PR oddelenia Citroënu. Poďme však k autu. Ak neviete, čo je E-Mehari (keďže sa u nás nepredáva), krátka pripomienka – v roku 2015 predstavený elektrický funmobil do pekného počasia inšpirovaný históriou. Klasické Mehari sa vyrábalo v rokoch 1968 – 1988, vzniklo na báze 2CV s jasne off-roadovým zameraním. Malo umelohmotnú karosériu bez strechy a dvojvalcový motor.

Čierna karoséria však ukrýva viac než len pevné prvky do nepohody (strecha a okná). Oproti bežnému E-Mehari má zosilnený oceľový rám. S temným exteriérom kontrastuje biela v interiéri: čalúnenie a lišta na palubnej doske. Spolu s autom sa dodáva aj originálna dvojfarebná taška. Interiér je navyše spracovaný tak, že sa dá kompletne vyšpliechať hadicou.

Citroën zdôrazňuje, že na rozdiel od bežného E-Mehari je toto auto do každého počasia. Dodáva sa totiž s celoročnými pneumatikami. Oproti základnej verzii má tiež o 2 cm zvýšený podvozok a silnejší motor. Výkon síce zostal 50 kW, ale krútiaci moment 166 Nm je vyšší o 20 percent. Li-pol akumulátor má kapacitu 30 kWh, to stačí na normovaný dojazd 195 km.

Verzia Styled by Courrèges je limitovaná na 61 kusov, čo odkazuje na rok založenia módneho domu. Citroën s ním nebude čakať do Frankfurtu, ale ukáže ho v rámci Paris Design Week už 8. septembra v Galerie Joseph.

Módny dom Courrèges založil v roku 1961 André Courrèges. Jeho štýl bol inšpirovaný modernizmom a futurizmom, rád pracoval so syntetickými materiálmi (vinyl, Lycra) a modernými technológiami. Obľuboval bielu základnú farbu v kombinácii s výraznými farebnými akcentmi. Považuje sa za autora minisukne a go-go čižiem. Spoluprácu s Citroënom začal pred rokom bielym konceptom E-Mehari Dessiné par Courrèges, ktorý sa predstavil v Ženeve.


GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ