Citroën Connected Cam: Vidieť, zaznamenať, zdieľať

Veľkou výhodou oproti doplnkovým palubným kamerám je, že je ConnectedCam elegantne zabudovaná v držiaku vnútorného spätného zrkadla, odkiaľ sa cez sklo pozerá pred auto. Znamená to, že sa po kabíne neťahajú žiadne káble a kamera je vždy okamžite pripravená, navyše neobmedzuje výhľad a netreba sa báť, že by spadla. Šošovka FullHD kamery sníma záber so širokým uhlom 120°, čip má rozlíšenie 2 milióny pixelov. Na kamere sú dve tlačidlá: jedno na zapnutie systému, druhé je tlačidlom spúšte fotoaparátu. Mini USB konektor slúži na spojenie so zariadením pomocou kábla, ak nie je k dispozícii kompatibilný smartfón.

Oveľa lepšie je však spojiť sa s kamerou bezdrôtovo pomocou smartfónu. Zariadenie vytvára na palube Wi-Fi sieť, ku ktorej sa dá pripojiť pomocou mobilného zariadenia so systémom Android alebo iOS a v aplikácii využívať všetky funkcie systému ConnectedCam. Používanie je veľmi jednoduché. Aplikácia zobrazuje zaznamenané obrázky a videá v prehľadnej galérii zoradené podľa času, odkiaľ sa dajú uložiť do pamäte telefónu alebo rýchlo zdieľať na sociálnych sieťach.

Nastaviť je možné automatické zdieľanie na zvolených kanáloch, voliteľná je aj dĺžka videa. Nahrávanie videa sa zapína dlhším podržaním spúšte, videozáznam sa však vytvára po celý čas v dvojminútových súboroch. Po naplnení pamäte s kapacitou 16 GB sa tie najstaršie vymazávajú, v pamäti však vždy zostávajú používateľom vytvorené videá a fotografie. V prípade nárazu sa automaticky aktivuje záznam a uloží 1,5 minúty záznamu (30 sekúnd pred/1 minútu po). Dve minúty videa s rozlíšením 1 920 × 1 080 nahrávané bez zvuku zaberú 160 MB.

V spodnom riadku videa je zaznamenaný čas, GPS súradnice a rýchlosťV spodnom riadku videa je zaznamenaný čas, GPS súradnice a rýchlosť

Fotografie s rovnakým rozlíšením zaberú z kapacity okolo 1 MB, vytvárajú sa krátkym stlačením spúšte. K obrázku sú priradené aj GPS súradnice miesta, kde vznikol. Kvalita obrazového výstupu je uspokojivá a plne postačujúca na zdieľanie zážitkov spoza volantu, alebo ako záznam zaujímavých udalostí. Veľmi praktickou funkciou je aj to, že si aplikácia pamätá, kde zostalo auto zaparkované a s pomocou externej navigačnej aplikácie k nemu dokáže majiteľa navádzať. Tu je ukážka niekoľkých fotografií vytvorených počas testu Citroënu C3:


GALÉRIA - 16 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ