Citroën C3: Automatická fantázia

A vivat aj malé a obratné autá do mesta sa hodiace ako ľudský sedací sval na šerblík. Jedno také som nedávno aj pod zadkom mal. Volá sa Citroën C3, auto, ktoré akosi nemám v prvovýbere, a ktoré sme už aj v redakcii niekoľkokrát jazdili. Jednoducho nie som správna cieľová skupina. Ale poznáš to, keď nič nečakáš, viac dostaneš.

Tri + slimák

               Ono, nepozrel som si ani technické údaje. Len tak trojpiestik pod kapotou a trčiaca páka voliča automatu. Ako je krásne sa mýliť (😊). Po zohriati hrkotu sa ozval celkom príjemný pokoj. Akosi mi práca troch piestov neprekážala. Automat radí podobne „trhane“ ako dvojspojková prevodovka (zámer?), ale aj podobne rýchlo. Aj to totižto treba. Jednadvojka, ako by som to opísal, nie je síce vzorom hladkého chodu, ale ide ľahúčko do otáčok. Sprvu som si myslel, že bude aj „moderne“ naladený – všetko v úvode a potom už len nuda. Pri normálnej jazde tomu aj tak je. Netreba ho naháňať, len tak sem-tam trošku pritlačiť plynový pedál. Ale keď už príde isté k istému, potiahne aj vo vyšších – červené otáčkové je ako na lepšom naftovom motore pri 5 500 (😊). A všetka táto divadelná zábavka sa dá zvládnuť aj pod 6 l/100 km. Fakt sa mi ľúbi. Fakt to hovorím?

Jemne horšie

               Určite som sa ale nezžil s dotykovým displejom a pre mňa trošku tlačidlovým chaosom na volante. Displej ako taký aj s menu poznám, po novom aj relatívne rýchlo makačenkuje. Len pozmenili poradie tlačidiel a zvyk je naozaj železná košeľa. Vľavo hore bolo ovládanie ventilácie a tretie v poradí bolo audio. Teraz je to opačne a ráno som šialene tlačil na pozíciu audia keď som si chcel vypnúť ventiláciu aby sa motor rýchlejšie zohrial. Nuž, moja chyba.

Citroën C3Prehľadné riešenie. Na kompletné ovládanie dotykom si musím dlho zvykať.

               Na volante som nežil s tým, že hlas sa ovláda vľavo, ale posun skladby vpravo. To už mi bolo jednoduchšie všetko vyriešiť priamo pomocou displeja. Nevadí...

Citroën C3Rozloženie tlačidiel na volante je mimo mojej logiky.

               Jednadvojka s automatom a pidi hmotnosťou Cétrojky vie v meste robiť ozaj divy. Celkom aj také, že ostatní výraznejšie čumia čo ich predbieha. Vydarená kombinácia.


GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ