Citroën C3 Aircross: Letom svetom s...

Ale pokoj, nezaľúbil som sa alebo niečo podobné. Len som si tak zhodnotil pocity, ktoré mi jazda v C3 Aircross-e s vydareným trojvalcom s objemom 1,2 litra poskytla. Mám totiž doma podobný (päťročný) produkt nemenovanej českej automobilky poháňaný motorom s rovnakým objemom, a akosi rozdiel v dynamike a chuti bol citeľný. Aj keď trojvalec, ale do otáčok išiel poľahky. Ako keby ho ani zotrvačník nebrzdil. Dokonca som sem-tam aj iné autá ponaháňal. Veľmi som sa zabával. Škoda len, že benzínový motor pracoval takmer ako naftový.

Už dlho som sa nestretol s motorom, ktorému červené otáčkové pole začínalo jemne za číslicou 5. I toto je obraz nových časov. Nevadí, pri konečnom rátaní spotrebných požiadaviek troch piestov som nemusel siahať hlboko do peňaženky. Potešujúci fakt. Obdobne ako manévrujúce schopnosti. Cítiť, že auto veľa neváži, takže zmena smeru v mestskej džungli nebola problematická. Schopnosť utlmenia väčších nerovností však už áno. Alebo by to (možno) chcelo ľahšie dosky kolies. Neviem, niečo tomu chýbalo.

Citroën C3 Aircross....a to som sa celkom zabával.

Rozporuplne

               Auto ako také trošku na mňa ale pôsobilo rozháraným dojmom. Estetiku nehodnotím, je výrazne individuálna. Skôr funkcionalitu. Na jednej strane bojuje pokus o originalitu, na druhej lacnejšie plasty a ťažkopádnejšie riešenia. O ovládaní centrálneho displeja sa už vedú bájky a píšu litánie. Podobne ako o zbytočne mäkkých sedadlách s perfektným tvarom pripomínajúcom luxusné kreslo. Škoda toho (aj nekonečnom chode radiacej páky s hlavicou nepadnúcou do ruky ani omylom), lebo C3 Aircross ponúka veľké odkladacie priestory vo dverách rovnako pred radiacou pákou. Dozadu som poľahky namontoval detskú sedačku, nechýbajú rolety na oknách či masívne držiaky na nápoje vo výklopnej lakťovej opierke za ktorou sa skrýva diera na prevoz dlhých predmetov. Z rodinného pohľadu mu preto nemám veľmi čo vyčítať lebo aj posed za volantom je parádne športový.

               Oukej, beriem to tak, že Citroën bol, je a bude jednoducho svojský. A to je dobre, veď nie každému všetko vyhovuje a nie každému sa dá vyhovieť. Presne tak si aj C3 Aircross nájde (zrejme) mladého klienta s chuťou sa odlíšiť...


GALÉRIA - 18 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ