Citroën 2CV: „Kačeny“ na Záhorí

Klubová zóna má vždy svoje čaro. Sú kluby, ktoré počas zrazov šprintujú, slalomujú. Majitelia sa prezentujú úpravami na autách. Ale sú aj kluby, v ktorých sa počas zrazov rozpráva, hovoria sa zážitky z ciest. Nie je ani tak dôležitý potenciál motora či šoférske umenie, ale „len láska“ ku konkrétnemu modelu. Takým isto Citroën 2CV určite je.

Pred rokom som mal možnosť si ho kúsok pošoférovať. Nemá výkon, nemá kúrenie, nemá v podstate nič. Dokonca ani logiku v hlave pri otázke jeho vlastnenia. Ale aj tak mala jazda v ňom neskutočné čaro. Presne také, aké mnohí ľudia hľadajú - obyčajné vyvetranie hlavy a užívanie si „hojdavej“ jazdy. A „bojovania“ s radiacou pákou a netradičnou kulisou. Všetko mi to nakoniec vyčarovalo úsmev a pokoj.

Preto sa ani nečudujem, že sa každoročne vždy nájde dostatok fanúšikov si užiť vzájomnú prítomnosť a spanilú jazdu. Tento rok si pozreli Baziliku Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne-Strážach, prehliadku múzea M. R. Štefánika na Košariskách. Nakoniec si vystavili svoje štvorkolesové skvosty v Brezovej pod Bradlom a „vyšplhali“ sa na Mohylu M. R. Štefánika. Krásny víkend ... Veď pozri fotky v galérii.


  • 2cv,citroen,

GALÉRIA - 128 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ