Chopard Mille Miglia Classic XL: Limitka k výročiu

Nemusíte pochybovať o tom, že je to jeden z najlepších kúskov, aké kedy Chopard vyrobil. Samotná kolekcia Mille miglia vyjadruje svojim špičkovým dizajnom a precíznou technikou ducha legendárnych pretekov. Každý kúsok z tohto radu patrí k zberateľsky veľmi žiadaným exemplárom a novinka je aj v tomto smere na vrchole. Limitovaná séria totiž znamená len 90 kusov.

Chopard Mille Miglia Classic XL 90th Anniversary Limited Edition

Štýl modelu Mille Miglia Classic XL 90th Anniversary Limited Edition je inšprovaný prístrojmi klasických automobilov a okorenený talianskou životnou filozofiou „la dolce vita“ (sladký život). Remienok z teľacej kože, ktorý pripomína remene na upevnenie kapoty, vo vintage spracovaní je pripravený starnúť s gráciou a časom získať jedinečnú patinu. Puzdro s priemerom 46 mm inšpirovali krivky klasických automobilov, vyrobené je z ružového zlata.

Chopard Mille Miglia Classic XL 90th Anniversary Limited EditionChopard L.U.C Calibre 03.07-L

Ovládacie tlačidlá chronografu inšpirovali piesty a korunka pripomína viečko nádrže klasického športového automobilu. Všetky ovládacie prvky sú veľmi robustné, aby sa s nimi dalo pracovať aj v rukaviciach. Porcelánovo biely ciferník má na obvode škálu tachometra na meranie reálnej alebo priemernej rýchlosti. O pohon sa stará L.U.C Calibre 03.07-L s ručným naťahovaním (rezerva náťahu 60 hodín), ktorý je dielom majstrov zo Chopardu (využíva ho tiež vrcholná kolekcia L.U.C.). Rôznofarebné povrchové úpravy vytvárajú pri práci strojčeka jedinečný vizuálny efekt. Vďaka nemu sa Classic XL 90th Anniversary Limited Edition ako prvé z radu Mille Miglia hrdia certifikátom najvyššej kvality Poinçon de Genève. Cena takmer 40 000 € tomuto všetkému zodpovedá.

Chopard Mille Miglia Classic XL 90th Anniversary Limited Edition


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ