Chevrolet: Camaro ako hračka v životnej veľkosti

Vedeli ste, že Custom Camaro bolo prvým modelom Hot Wheels vypusteným v roku 1968 a bolo súčasťou pôvodnej 16-ky? Na oslavu 50-teho výročia spolupráce medzi Chevroletom a výrobcom malých modelov predstaví automobilka na tuningovej výstave SEMA Camaro Hot Wheels 50th Anniversary Edition.

Balík úprav pre kupé aj kabriolet modelov Camaro 2LT a SS pôjde do predaja na začiatku roka 2018 za 4 995 dolárov. Vzhľad ikonických modelov napodobňuje Camaro exteriérovou farbou Crush s čiernymi pásmi, zatmavené koncové svetlá, unikátne 20-palcové disky a za nimi oranžové brzdové čeľuste. K tomu emblémy 50th Anniversary Hot Wheels a oranžové prvky v interiéri spolu s ďalšími detailmi pre dokonalý celok.

Skutočne horúce kolesá prináša Chevrolet vo verzii COPO Camaro, ktorá tradične vyjde ako každý rok v sérii iba 69 kusov. Na pohľad má rovnaké prvky Hot Wheels ako normálne Camaro, pod kapotou je to však iná káva. Auto je stavané ako drag racer pre triedu Stock Eliminator. COPO Camaro má pretekárske šasi a podvozkové komponenty, vzadu má namiesto nezávislého zavesenia tuhú nápravu. Nevadí, veď má ísť hlavne rovno. A hlavne rýchlo.

Pod kapotou má V8 z Camara SS, avšak s pretekárskou úpravou, spočívajúcou vo väčšom zdvihovom objeme vďaka kratším ojniciam, s ktorými tento motor miluje vysoké otáčky. Okrem základného motora si môžu klienti do COPO Camara zvoliť aj atmosférický motor s objemom 7,0 litra alebo preplňovaný 5,7-liter. S druhým spomínaným zvláda Camaro štvrť míle za 8 sekúnd a dosiahne cez 257 km/h. Stačí mu na to trojrýchlostná automatická prevodovka.


GALÉRIA - 9 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ